Ataşehir’de en çok değer artışı hangi mahallelerde?

Sahibinden.com'da yer alan bilgilere göre Ataşehir'in bazı mahallelerinde konut fiyatları son 4 yılda yüzde 100'e yaklaşan artışlar gösteriyor.

0

Ataşehir’de konut fiyatlarında görülen değer artışları devam ediyor. Sahibinden.com’da yer alan ilanlara göre son 4 yıl içinde Ataşehir’de konut satış fiyatlarının yüzde 91 oranında arttığı yerler var.

17 ağustos 1999 deprem felaketinden sonra sağlam zeminiyle bir anda gayrimenkulde İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olan Ataşehir’de bugüne kadar yapılan düzgün yapılaşmalar, nitelikli ve markalı konutlar, A+ ofisler, alışveriş yerleri ve çarşılarla birlikte gayrimenkul fiyatlarında sürekli artış trendinde olan ilçede; yapımı devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin hemen yanıbaşında olma avantajıyla birlikte değerlenmelerin devam edeceği görülüyor.

Ataşehir’de konut satış fiyatlarının en çok arttığı 3 mahalle

Toplam 17 mahallesi bulunan Ataşehir’in yaklaşık 450 bin nüfusu var. İlçenin son 4 yılda konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği mahalleleri ise yüzde 91.1 artışla Kayışdağı, yüzde 81.4 artışla İnönü ve yüzde 56.9 artışla İçerenköy olarak öne çıkıyor. Bu artışlarla birlikte Kayışdağı mahallesinde ortalama ev fiyatı 309 bin 345 TL, İnönü mahallesinde ortalama ev fiyatı 412 bin 949 TL ve İçerenköy mahallesinde de ortalama konut satış fiyatı 489 bin TL olarak hesaplandı.

Ataşehir’de kira fiyatlarının en çok arttığı 3 mahalle

İlçede son 4 yılda konut fiyatlarının oran olarak en çok arttığı 3 mahalle Esatpaşa, Fetih ve İçerenköy olarak sıralandı. Esatpaşa mahallesinde ortalama metrekare kiralama fiyatı 1.357 TL, Fetih mahallesinde 1.528 TL ve İçerenköy mahallesinde de 1.653 TL oldu.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin