Arnavutköy’den Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenlere 5 Tavsiye..

0

Yatırımcılar, faizlerdeki yükseliş nedeniyle ellerinde tuttukları nakit parayı konut yerine arsa olarak değerlendirmeye başladı. İstanbul’da ev almanın giderek zorlaştığını ifade eden Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, kısa ve uzun vadede elindeki nakit parasını daha verimli değerlendirmek isteyenlerin Arnavutköy gibi cazibesini artıran bölgelerden arsa satın almaya başladığını söyledi.
 
İbrahim Özbek, üçüncü köprü ve özellikle de üçüncü havalimanı faaliyete geçtiğinde  Arnavutköy’de konut ihtiyacına  gereksinim olacağını görerek bölgeye yönelenlerin doğru bir yatırım yapabilmeleri için dikkat etmeleri gereken bazı faktörler olduğunu açıkladı.
 
Arnavutköy bölgesinden arsa alarak elindeki paraları değerlendirmek isteyen yatırımcılara İbrahim Özbek’in 5 tavsiyesi:
 

  1. Arsa yatırımcısı kesinlikle araştırmacı olmalı. İşi sadece emlak danışmanına bırakmamalı.
  2. Arsa alırken 10 sene sonra nasılsa değerlenir düşüncesine göre hareket edilmemeli.
  3. Alınan arsanın imar izni olup olmadığına dikkat edilmeli.
  4. Yerleşim yerlerine çok uzak bir yerden arsaya bakılıyorsa fiyatının değip değmeyeceği iyi analiz edilmeli. Maalesef kötü niyetli satıcılar bizim sektörümüzde de mevcut ve lokasyon olarak çok uzak olan arsaları fahiş fiyatlara satabiliyorlar. Bu konuya yatırımcılar mutlaka dikkat etmeli.
  5. Arsa alımında gayrimenkul yatırım danışmanından destek alıyorsanız bu kişilerin belge sahibi emlak danışmanı olmasına dikkat edin. Gayrimenkul alımlarında danışmanlık hizmeti almak anlamında kurumsallaşmış arsa ofisleri bu açıdan büyük önem taşıyor. 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin