Ant Yapı, Anthaven’da yeni etap satışlarına sonbaharda başlıyor

0

Ant Yapı tarafından Bodrum Aspat Koyu‘nda 220 bin metrekarelik arazi üzerinde toplamda 300 milyon euroluk yatırım değeriyle 4 etap halinde geliştirilen ve nisan 2019’da lansmanı yapılan Anthaven projesinin ilk etabında 2020 yazında yaşam başladı. Yapımı devam eden diğer etaplardaki konutlar bu sonbaharda satışa sunulacak.

Projenin içinde yer alan ve 80 odadan oluşan Radisson Collection Bodrum otelinin 14 haziran 2021’de gerçekleştirilen açılış töreni sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, özellikte geçen yılın yaz dönemindeki normalleşme sürecine geçişle birlikte birinci etaptaki tüm konutların satıldığını ve projeden ilk alım yapanların metrekare maliyetlerinin 3 bin euro olduğunu, şimdi ise metrekare fiyatlarının ortalama ikinci elde 5 bin euro seviyelerine yükseldiğini, TL bazında değerlendirildiğinde projenin ilk etabındaki konutların yine ikinci elde 2.5 kat değer kazandığını belirterek şu an 100 metrekarelik 2+1 evlerin 500 bin euro fiyatlarla el değiştirdiğini söyledi.

Projenin ilk etabındaki 162 konutta uygulanan Bodrum mimarisi, diğer etaplarda da aynı şekilde devam edecek. Proje arazisinden çıkarılan Aspat taşı ile inşa edilen taş evler, farklı tarzlarda birbirine benzemeyen evler tekdüzelikten uzak mimarisiyle dikkat çekiyor. Anthaven projesi, kanallarıyla ve benzersiz taş evleriyle Bodrum’un bu tarzdaki ilk projesi olma özelliği taşıyor.

Ant Yapı’nın daha önce geliştirdiği kanallı evler projesi Port Alaçatı’nın daha gelişmiş bir versiyonu olarak hayat bulacağı Anthaven projesinin tamamında 600 konut, otel, spa, restoran ve market gibi ticari alanlar inşa edilecek.

Okay, projeden konut alanların profillerinin iş yeri sahipleri ve beyaz yakalı çalışanlar ile halihazırda bu bölgelerde yaşayan insanlar olduğunu, yaş itibarıyla da burada 12 ay yaşamayı planlayan genç nüfusun da gelmeye başladığını belirterek bu bölgede ilk, orta ve lise öğrencileri için çok sayıda kolej açılmaya başladığını aktardı.

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay

Mehmet Okay, Anthaven projesinin içinde yer alan Radisson Collection Bodrum otelinin Türkiye’deki 6’ıncı turizm yatırımları olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ant Yapı olarak geçen 30 yılda faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde toplam 10 milyon metrekarelik projeyi imza attık. Edindiğimiz tecrübeyle birlikte 2010 yılında turizm alanında gerçekleştirdiğimiz ilk yatırımımızdan bu yana turizm sektöründe büyümeye devam ediyoruz. Son 10 yıl içerisinde sektörün liderleriyle başarılı ve niş turizm yatırımlarına imza attık. Port Alaçatı projemizde ilk butik otelimize yer verdik böylece turizme adım attık. Daha sonra İstanbul’da 200 odalı Radisson Blu oteli ile yola devam ettik… İstanbul’da Singapurlu kökenli firma Fraser Hospitality ile işbirliği yaparak Türkiye’ye ilk servis apartment konseptini getirdik. Önce 120 konutluk Fraser Place Anthill Istanbul sonrasında ise 80 konutluk Fraser Place Antasya Istanbul’u hayata geçirdik. Bu iki yatırımımız da kendi içinde çok özel yatırımlar. Geçen yıl ise 150 konutluk bir servis apartment olarak konumladığımız Antwell projemizi gerçekleştirdik ki, bu projenin en önemli özelliği içinde sağlık personeli barındıran bir merkezi olması.

Kurulduğumuz günden bu yana kalıpların dışında düşünüp çok çalışarak gurur duyduğumuz işler yaptık. Bugün Rusya, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Türki Cumhuriyetler’e kadar uzanan çok geniş bir coğrafyada yüksek kaliteli işlere imza atan bir markayız. 30’uncu yılımızda dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Group ile yaptığımız iş birliği sonucu, doğal ve tarihi güzelliklere sahip Aspat Koyu’nda konuklarına farklı bir deneyim yaşatacak yeni yatırımımız Radisson Collection Bodrum Hotel’i ülke turizmine kazandırdığımız için gururluyuz. Önümüzdeki dönem için yurt içinde İstanbul ve Bodrum’da yeni projeler hedefliyoruz. Bodrum’da 200, İstanbul’da yer alan arsalarımızda 300 olmak üzere toplam 500 konutu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada faaliyet gösterdiğimiz 4 ülkede 1 Milyar USD ciro ile işlerimize devam ediyoruz. Yurt dışı yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürerek ülkemizi gururlandıracak projelerin müjdesini vermeye devam edeceğiz.”

Taahhüt işlerini de yapmaya devam eden Ant Yapı en son, Doğuş Grubu ve Bilgili Holding işbirliğinde yapılan Galataport liman projesinin inşaat çalışmalarını tamamladı. İş GYO’nun Ömerli’de hayata geçirdiği Kasaba projesinin devamı olarak planlanan yaklaşık 200 villalık projenin ilk 15-20 villasını da Ant Yapı yapacak.

Ant Yapı, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin, Anadolu Yakası’nın yükselen yatırım bölgesi Kartal’da hayata geçirdiği Manzara Adalar Projesi’nin inşaatını üstlendi ve tamamladı.

Ant Yapı’nın yurt dışı projeleri

Yurtdışında da çok sayıda inşaatı başarıyla tamamlayan Ant Yapı, özellikle Rusya’da çok tanınan, itibarlı bir inşaat şirketidir. Şirket, Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alan OKO Towers, Soçi Olimpiyat Köyü Domodedovo Havaalanı Terminal 2, Tolmaçevo Havaalanı, Mirny Havaalanı binası olmak üzere Rusya’da birçok önemli projeye imza attı.

2020 yılında 2 havalimanı projesine start verdi. Mirny ve Tolmaçevo havalimanları Rusya için önemli aktarma merkezleri olarak ön plana çıkıyor. Rusya’da şu an 46 proje aktif olarak devam ediyor. Ant Yapı, Türkiye ve Rusya gibi gelişmekte olan piyasalardaki deneyiminden aldığı güçle 2015 yılında İngiltere, 2016 yılında da Amerika gibi gelişmiş pazarlara girdi. Kısa sürede her iki ülkede de ses getiren projeleri hayata geçirdi.

İngiltere pazarına, Londra’nın en iddialı ve prestijli projelerinden biri olan Belgravia Gate ile giriş yapıldı. 40 milyon pound kontrat bedelli ve 10 bin metrekare büyüklüğünde olan projenin iç dizaynında Türkiye’den özel olarak götürülen 9 milyon pound değerinde yüksek kaliteli mermer ve ahşap ürünler kullanıldı. Proje, Buckingham Sarayı ve Hyde Park’ın çok yakınında konumlanıyor. Ardından, yine Londra’nın önemli bölgelerinden sayılan Eaton’da (Eaton Place 13-20 ve 22) 2 adet konut projesi, Marylebone’da Harcourt House projesi ve yeni gelişmekte olan Seven Sisters semtindeki Apex House konut kompleksi hayata geçirerek kısa süre içerisinde Londra pazarında 185 milyon dolarlık kontrat hacmine ulaştı. Ant Yapı İngiltere’deki 6’incı projesine 2021 yılında başladı. Park Modern Londra merkezde 55 apartman dairesi ve 2 Town-House’dan oluşan toplam da 57 ultra lüks konut ve üst segment de ticari alanlardan oluşuyor.

Amerika’da şu an 5 proje bulunuyor

New York’un sembol binalarından olan ve Manhattan’ın Tacı olarak nitelenen “The Crown Building”in renovasyonunun ana yükleniciliğini üstlenildi. ABD’de yer alan diğer projeler ise Brickell Plaza (Miami- ofis projesi), Missoni Baia (Miami-252 daireli lüks konut) ve Vernon Bulvarı (New York- 535 adet lüks konut) projesi. Ayrıca Miami’de Una Residence inşasına başlandı.

Ant Yapı’nın planlanan yatırımları

Konut ihtiyacının sürekli arttığını belirten Okay, konut satışlarında konut kredilerinin en önemli kaldıraç olduğunu ifade ederek kredi faiz oranlarının geçen yıla göre yaklaşık iki katı arttığını, yatırımcıların da konuta ilgisinin olmadığını söyleyerek “Konut stoklarının erimesi ve ihtiyacın yeniden başlaması, önümüzdeki yıldan itibaren pandemi koşullarının da kalkmasıyla konut satışlarının hareketleneceğini düşünüyoruz, bu bağlamda mevcut arsa stoklarımızda yeni projelere başlamayı planlıyoruz” dedi.

Ant Yapı, İstanbul Beylerbeyi’nde 80 konuttan oluşan ve 300.000.000 TL yatırım değerine sahip yeni bir projeye başlayacak. Ayrıca Çamlıca’da iyi yaşam evleri konseptinde hayata geçirilen Antwell projesinin devamının yapılması da planlanıyor.

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin