Ant Yapı’dan Bodrum Aspat’ta bir Cennet Liman.. “Anthaven”..

Antyapı'nın Bodrum'daki ilk projesi olmasını yanı sıra Bodrum'da lüks konut, otel, özel liman, market, çarşı, spa gibi farklı yapıları bütünleşik sunan ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyan Aspat Koyu'ndaki Anthaven'ın ilk etabındaki örnek daireler ve proje tanıtıldı.

0

Türkiye’de ve yurt dışında (Rusya, İngiltere, ABD) çok sayıda önemli müteahhitlik ve gayrimenkul projelerine imza atan ve dünyanın en büyük ilk 250 müteahhitlik firmasının dahil edildiği prestijli listede 86. sırada yer alan Ant Yapı’nın Bodrum’un gözde bölgelerinden Aspat’ta hayata geçireceği kanallı evler, villalar ve apartlardan oluşan lüks konut ve turizm odaklı projesi Anthaven’ın ilk etabındaki örnek daireler, 25 nisan 2019 tarihinde Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay‘ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Mehmet Okay – Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

300 milyon Euroluk proje

220 bin metrekarelik arazi üzerinde toplamda 300 milyon euroluk yatırım değeriyle 3 etap halinde yapılacak Anthaven projesinin 53 bin 500 metrekarelik alana yayılacak ilk etabı; 1+1’den 4+1’e kadar değişen kat planlarında 162 konuttan, 4 bin metrekare üzerinde ticari alanlardan ve  10 bin metrekarelik alan üzerinde otel ve spa’dan meydana gelecek. 100 milyon euroluk yatırıma sahip ilk etapta konut teslimlerinin mayıs 2020’de yapılması planlanıyor.

Anthaven’da örnek daireler hazır

Lansman toplantısının tamamlanmasından sonra basın mensupları inşaatı devam eden birinci etapta hazırlanan örnek daireleri de gezdiler.

Ant Yapı’nın daha önce geliştirdiği kanallı evler projesi Port Alaçatı’nın daha gelişmiş bir versiyonu olarak hayat bulacağı Anthaven projesinin tamamında 600 konut, otel, spa, restoran ve market gibi ticari alanlar inşa edilecek.

Kos Adası’nın karşısında cennet bir liman..

Basın toplantısında konuşan Mehmet Okay, Aspat’ın Bodrum yarımadasının en güneyinde, Kos Adası’nın karşısında cennet bir liman olduğunu belirterek Ant Yapı olarak, maviyle yeşilin birleştiği eşsiz doğal güzelliğe sahip ve tarihi limanın bulunduğu bu bölgede yeni bir yaşamın kapılarını açtıklarını ve adına Anthaven dediklerini, yalnızca yaz ayları için değil 12 ay yaşamın sürdürülmesi hedefiyle limandan otele, çarşıdan restoranlara, özel limanından tertemiz plajına kadar doyasıya yaşanabilecek öze/ bir projeyi hayata geçirdiklerini söyleyerek “Anthaven Bodrum’daki ilk projemiz. Sahip olduğu özellikleriyle de aynı zamanda Bodrum’un ilk ve tek konsept projesi. Tarihle doğanın buluştuğu bu muhteşem koyda hem ev sahiplerini hem de sosyal tesislerinden yararlanacak misafirleri ağırlamaya hazırlanıyoruz. Radisson Collection’ın varlığı ile Bodrum turizmine de önemli katkı koyacağına inanıyoruz. Doğayla uyumlu, tarihle iç içe seçkin konforun yeni adresi olarak tanımladığımız Anthaven’ın geleceğin arzulanan projelerine örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Kanallı evler, villalar ve apartlardan oluşan Anthaven projesi bir kuyumcu ustasının hassasiyetiyle hayat buluyor”

Projenin her aşamasında Aspat’ın tarihsel ve kültürel dokusuna uyumlu olarak inşa edildiğine dikkat çeken Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, her detayın büyük bir özenle hesaplandığının altını çizerek “Anthaven tamamlandığında kimisi denizi tepeden gören Yamaç Evler, kimisi de kanal boyunca uzanan Kanal Evler’le, özel iskeleleri ve iç limanıyla orada yaşayanlara yeni bir hayat sunacak. Bu yeni hayatta yalnızca konfor değil aynı zamanda doğaya ve tarihe saygı da var. En fazla üç katlı evlerin sıralandığı, tarihi Aspat Kalesi’nin eteklerinde, açık hava müzesinde tarihi eserlerin sıralandığı çok özel bir bölge burası. Proje tüm bunların bilinciyle, bir kuyumcu ustasının hassasiyetiyle hayat buluyor.” diyerek Anthaven’ın Ant Yapı olarak, gururla arkasında duracakları en prestijli projelerinden biri olacağını söyledi.

Proje alanına ve Aspat Koyu’na 63 bin ağaç dikilecek

Anthaven proje alanına 3 bin ve Aspat Koyu’nu çevreleyen mera alanına 60 bin adet olmak üzere toplam 63 bin ağaç dikilecek.

Aspat Kalesi’nin eteklerine kurulan Anthaven, yemyeşil doğası, berrak denizi, kum plajı, açık hava müzesi ile tarih ve doğanın iç içe geçtiği bir bölgede konumlanıyor.

İlk kez Anthaven’la Bodrum’a gelen Radisson Collection 2020 sonunda açılacak

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası olan
Radisson Collection; Anthaven ile birlikte ilk kez Bodrum’a gelecek. 2020 sene sonu itibarıyla faaliyete geçecek olan otel 80 lüks odasıyla, toplamda 1.250 metrekare alana ulaşan spa merkeziyle, açık-kapalı yüzme havuzlarıyla, teras barıyla, fitness salonlarıyla, toplantı odalarıyla ve lounge alanları ile hizmet verecek.

Anthaven’ın ilk etabında satış fiyatları

21 bin metrekarelik konut alanı üzerinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı kat planlarında 143 konutun inşa edileceği ilk etapta konutların metrekare satış fiyatları 2 bin 800 ile 2 bin 900 euro seviyelerinde olacak. Projenin ilk etabındaki konutların yüzde 30’unun satışları tamamlandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin