Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı 1.9 milyona yaklaştı..

0

1 ocak ile 10 eylül tarihleri arasını kapsayan dönemde Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı 1 milyon 883 bin 903 oldu. (Antalya, 2019 yılında 15 milyon 644 bin 108 turisti ağırlayarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı)

Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19)salgın sürecinde başlatılan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında güvenli ve sağlıklı turizm hizmetinin verildiği Antalya’da, özellikle ağustos ve eylülde turist yoğunluğu arttı.

Antalya’ya en çok Rus turist gelirken, ikinci sırada Ukraynalılar, üçüncü sırada ise Alman turistler yer aldı.

Pandemiyle birlikte birkaç ay önce sıfır noktasında olunmasına rağmen turizmdeki hareketliliğin önemli olduğunu dile getiren Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay, Sertifika programı ve sağlıklı turizm kampanyasının Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran önemli bir özellik olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Sağlıklı turizm, Rusya ile Türkiye, Almanya ile Türkiye ve İngiltere trafiğinin açılmasında önemli bir etken oldu. Belli ki insanların aylarca evlerde kalmaktan dolayı tatile olan özlemleri çok yüksek. Antalya’ya, özellikli Rusya, Ukrayna, Almanya, İngiltere, Polonya gibi ülkelerden yoğun trafik oldu. Otellerimiz açıktı, hazırlıklıydı. Sertifika programlarına uymak için ellerinden geleni yapıyorlar. Turizmdeki bu hareketlilik önümüzdeki aylarda da devam edecek hatta yaz sezonu kasım ve aralık aylarına doğru sarkacak diye bekliyorum.”

Türkiye’ye gelen turist sayısı 10 milyonu aştı. Antalya’da gelen 2 milyona yaklaştı. Pandemi döneminde bunlar önemli. Türkiye’ye bu sene 15 milyon turist bekliyoruz.”
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin