26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaBölge RaporlarıAntalya'da konut kiraları artmaya devam ediyor..

Antalya’da konut kiraları artmaya devam ediyor..

Ekim ayında kiralık konutlarda İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da durağanlık yaşanırken Antalya’da yüzde 33 oranla kira artışlarının devam ettiği görüldü.

İstanbul’un ilçelerinde kira artış oranları birbirine yakın

İstanbul’da konut kiralarında en çok artış gösteren ilçe yüzde 15 ile Maltepe oldu. Eylül ayında 97 TL olan Maltepe ilçesinin ortalama m2 fiyatı Ekim ayında 112 TL oldu. Onu ikinci sırada yüzde 12 ile Beylikdüzü, yüzde 11 Üsküdar ve Beykoz, yüzde 10 ile Kadıköy ilçesi takip etti.

Ankara’da yer yer düşüşler gözlemlendi 

Ekim ayında kira artış hızının durağanlaşmasının yanında m2 fiyatlarında gerilemeler de söz konusu. Gölbaşı ilçesinin m2 fiyatı 54 TL’den 52 TL’ye gerileyerek yüzde 4 azaldı. Gölbaşı’ndan sonra yüzde 3 ile Altındağ ve Keçiören, ortalama m2 fiyatı gerileyen iller arasında yer aldı.

İzmir’in Rekor Artış Gösteren İlçesi ‘Çeşme’ oldu

Aylık bazda verilere bakıldığında; yüzde 35 oranla Çeşme birinci sırada yer alırken, Konak yüzde 19 oranla ikinci, Buca yüzde 15 oranla üçüncü, Balçova yüzde 10 oranla dördüncü Karabağlar ise yüzde 9 oranla en çok artış gösteren ilçeler arasında beşinci oldu.

Antalya’daEn Çok Artış Gösteren İlçeler 

Ekim ayı kiralık konut fiyatlarında;en çok artış gösteren Antalya ilçesi yüzde 73 ile Konyaaltı oldu. Konyaaltı’nda geçtiğimiz ay 103 TL olan m2 fiyatı yüzde 73 artarak 178 TL’ye yükseldi. 2. Sırada Eylül ayında 82 TL olan m2 fiyatı yüzde 57 yükselerek Ekim ayında 129 TL olan Muratpaşa ilçesi yer aldı. Sırayı yüzde 36 ile Kemer, yüzde 17 ile Alanya ve yüzde 9 ile Kepez ilçeleri takip etti.

Bursa En Çok Artış Gösteren İlçeler

Eylül ayında 43 TL olan ortalama m2 fiyatı yüzde 12 artarak 49 TL’ye yükselen Osmangazi ve yüzde 3 artışla ortalama 53 TL’ye yükselen Nilüfer ilçeleri oldu.

Veri kaynağı: Hepsiemlak

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI