2 Ekim 2023 Pazartesi
Ana SayfaBölge RaporlarıAntalya'da konut fiyatlarındaki son 1 yıllık ortalama artış yüzde 238 oldu..

Antalya’da konut fiyatlarındaki son 1 yıllık ortalama artış yüzde 238 oldu..

Hepsiemlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu  “Ağustos 2022 Emlak Endeksi” verileri açıklandı. Buna göre; Ankara, kiralık konutta yüzde 5 oranla ilk sırada yer alırken satılık konut fiyatlarındaki artış oranında Antalya zirvedeki yerini korudu.

Satılık konutta geçtiğimiz ay ile karşılaştırıldığında yüzde 18 fiyat artışı ile Edirne ilk sırada yer aldı.Yüzde 9 ile Kocaeli ve Çorum ikinci sırayı paylaşırken, yüzde 8’lik artış ile Çanakkale üçüncü sırada yer aldı.İzmir ve Kıbrıs ise yüzde 7 oranında fiyat artışı göstererek dördüncü sırayı paylaştı.

Satılık konutta yıllık artışlara baktığımızda yüzde 238 oranıyla Antalya ilk sırada yer aldı. Antalya Temmuz verilerinde de yine en fazla artış gösteren il olmuştu. Yüzde 226 ile Kocaeli ikinci sırada yer alırken Mersin yüzde 216 ile üçüncü ve İstanbul yüzde 215 artış oranıyla dördüncü sırada yer aldı.

Temmuz ayında kiralık konut m2 fiyatı en fazla artış gösteren il olan Kocaeli, yerini Ağustos ayında yüzde 5 oranlık artış ile Ankara’ya bıraktı. Yüzde 4 artış oranıyla Mersin ikinci sırada yer alırken yüzde 2 artışla İstanbul listeye üçüncü sıradan girdi.

Türkiye genelinde 2021 yılının aynı dönemine göre kira oranları karşılaştırıldığında ise kiralık konutlarda yıllık en fazla yükseliş yüzde 180 oranla Adana oldu. Adana’yı yüzde 176 ile Antalya, yüzde 169 ile Ankara, yüzde 160 ile de Aydın takip etti.

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
354 YAZI