23 Nisan 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerAnkara'da Açık Arttırma İle Arsa Satışı..

Ankara’da Açık Arttırma İle Arsa Satışı..

Ankara Golfkent’te 22 adet konut ve ticari imarlı arsa TURYAP’ın düzenlediği müzayede ile satışa çıkıyor. Ankara Golfkent arsa müzayedesi 9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Ankara Golfkent satış ofisinde gerçekleşiyor.

Türkiye’nin sosyal donatı ve yeşil alanları ile öne çıkan, proje kapsamında uluslararası standartlara uygun çimlenmesi tamamlanmış golf sahası bulunan,  ilk karma kullanımlı golf projesi Golfkent’te konut ve ticari imarlı arsalar açık artırma ile satışta çıkıyor. 

Turyap’ın gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında geliştirdiği projede, yapımı planlan konutların satış vaadi ile yepyeni bir çözüm sunuluyor. Arsayı satın alıp inşaatını başlatan müteahhit veya yatırımcıya önemli bir katkı ile destek veriyor.

Bu konuda açıklama yapan Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar: “Müteahhit veya yatırımcının önünü tıkayan süreç önce imar bürokrasisi sonra yapımı planlanan konut veya ticari gayrimenkullerin satış hızıdır. Bu konudaki her türlü engel yatırımın finansman yapısını bozuyor.” Diyerek şöyle devam etti: “Turyap olarak Golfkent’te kentsel tasarım projesi onaylı, ruhsat aşamasındaki imarlı arsalarımızı satın alan müteahhit veya yatırımcıya dev bir satış desteği sunuyoruz. Satış kabiliyetine ulaşan seviyedeki konutların satışının üstlenerek yurt içinde ve yurt dışındaki 350’ye varan temsilcilik  ağıyla pazarlama desteği veriyor. Çeyrek yüzyılı aşan tecrübe  ile sadece gayrimenkulün pazarlama sürecini üstlendik. Biz inşaat şirketi değil, geliştiriciyiz. Emlak pazarlama şirketi olma sürecindeki birikimimizi geliştiricilikle taçlandırıyoruz. Marka yaratmanın gücüne inanıyoruz. Proje tamamlandığında burada yaşayanlara Ankara Golfkent’te oturuyorum demenin hazzını yaşatacağız. Turyap’ın sunduğu satış sistemimizi müzayede öncesinde ön talepte bulunan müteahhit veya yatırımcıya birebir anlatmayı amaçlıyoruz.” 

1. ETAPTA BULUNAN 639 KONUTLUK ARSAYI PARLEMENTERLER YAPI KOOPERATİFİ SATIN ALDI
Eski ve yeni parlamenterlerin yanı sıra büyükelçiler, yabancı misyon, yüksek yargı mensuplarının da aralarında bulunduğu kooperatifi kuran vekiller Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde bulunan 1 milyon 260 m2‘lik Golfkent’in 103.000 m2’lik arsasını satın aldı. Ruhsatı alınmış ve imarı tamamlanmış alanda yıl sonuna kadar inşaat ihalesi yapılarak yeni yıla bu etabın yapımına başlanması  hedefleniyor. Hedeflenen zamanda inşaatın tamamlanması ile vekillerin burada oturması planlanıyor. 

Müzayede kapsamında muhammen bedelleri 7 milyondan başlayan 825 konut yapımına uygun 5 adet arsa; 762 binden başlayan tali iş merkezi ve ticari ünite imarlı 10 adet imarlı arsa satışa sunulmuştur. Müteahhit ve yatırımcılar arsalar hakkında geniş bilgiyi turyap.com.tr’den edinebilirler veya Turyap Genel Müdürlük’le iletişim kurabilirler.

PROJE BİLGİ FORMU

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI