AND Frekans, retro konseptiyle satışa sunuldu

0

AND Gayrimenkul tarafından Kartal’ın Esentepe Mahallesinde hayata geçirilen AND Frekans projesinin AND Frekans 215 isimli ilk etabı retro konseptiyle satışa sunuldu.

AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, lansmandaki konuşmasında, eski fabrika arazilerinden birine yeni bir yaşam merkezi oluşturduklarını söyledi.

Uzun süreli yaşam biçimlerini oluşturmak istediklerini anlatan Usta, projelere insan ve yaşam temasını işlediklerini aktardı.

Usta, daha önce 2 önemli proje yaptıklarını anımsatarak, “AND Kozyatağı 2016’da ilk projemiz. Kiralı ofis projesi. Yüzde 80 doluluğa geldik. Ticari performansı oldukça iyi. Kartal’da ilk konut projemiz AND Pastel’i yaptık. Haziran ayından itibaren ilk etaptaki 843 daireyi teslim etmeye başlıyoruz. Projenin ilk etabının yüzde 75’i satıldı.” dedi.

Projenin detayları

AND Frekans’ta komşuluk ilişkilerine göre tasarım yaptıklarını dile getiren Usta, şu bilgileri verdi:

“İnsanlar komşularıyla ortak alanlara buluşmak istiyorlar. Bundan ilham alarak projenin ismini, projede yaşayacak olanlara sorduk. Yoğun bir çalışma sonucunda projeye And Frekans ismini verdik. Proje 3 bölümden 3 etaptan oluşuyor. 3 blok var. Her biri ayrı bir proje, konseptleri farklı olacak. Zemin katlarda perakende alanlar olacak. Kulelerde tamamen kot olarak planladık. Yatay blok ise home ofise kullanımda olacak. Her blok içindeki ünite sayısının ismini aldı. İlk etabın ismi And Frekens 215. Bunda 215 daire var. Daha sonra 156 ve 42 yani toplam 413 ünite olacak. Yatırım maliyeti 270 milyon civarı. 60 bin metrekare inşaat alanı olacak. Yarısı zemin altında, ortak yaşam alanı olacak. Ticari alanlar ortalama 2 bin 200 metrekare büyüklüğünde. Arsa alanı 5 bin metrekare, inşaat alanı 30 bin metrekare. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. 10. kattan itibaren deniz manzarası var. 23 katlı bu blok projenin en büyüğünü oluşturuyor.”

Ali Baki Usta, projede frekans sokağı olduğunu ve ticari alanlardan oluşan bu bölümü AVM gibi yönetmeyi düşündüklerini kaydetti. Usta, ilk etapta 12 ikinci etapta 18 olmak üzere 30 dükkan olacağını da belirtti.

“Cihangir ve Beyoğlu evlerini tasarladık”

Projenin E5 ve metroya 500 metre mesafede olduğunu belirten Usta, ” İç mimarisi önemli. Kişiselleştirilebilen bir proje. kollektif yaşamı içeriyor. Tasarımda sade bir görsel şölen, estetik hedefledik. Ayrıca, alanları daha verimli kullanılmasını amaçladık. Cihangir, Beyoğlu evlerindeki tasarıma göre buradaki evleri tasarladık. Yerden ısıtma yaptık, sürgülü kapılar koyduk. Evlerda fazlalık eşyaları koyabileceğiniz depo alanları koyduk. Her dairenin balkonu bulunuyor. Yanmaz cepheler var.” diye konuştu.

Daire fiyatları ve ödeme seçenekleri

Usta, ortalama metrekare fiyatının 5 bin 800 liradan başladığını anlatarak, “1+1’ler 309 bin liradan başlıyor. 60 ayda 0’.99 faiz oranları var, 120 aydan itibaren 1,09 faiz uygulanacak. 100’den fazla ödeme planı var. Yüzde 1 KDV avantajı var. Şirket bünyesinde çeşitli vadelendirmeler yapılıyor.” şeklinde konuştu.

“Kollektif yaşam platformu olacak”

Proje Geliştirme Müdürü Uğur Yıldırım da projenin her etabı ses getirecek özel konseptlerle yapılacağını söyledi.

Projede kollektif yaşam platformu olacağını anlatan Yıldırım, şu görüşleri iletti:

“Paylaşım ekonomisi ön planda olacak. Her şeyin paylaşıldığı bir sistemden bahsediyoruz. Sadece tasarruf değil, dayanışma, birlikte hareket etme, çevre kültürü… Projede ikamet edecek kişiler, paylaşım ekonomisini dikkate alarak, online takas sistemi, sosyal dayanışma projeleri, yeşil dostu, hayvan dostu uygulamaları birlikte yapacaklar. Satın alınan ancak sürekli kullanmadığınız otomobil, otopark gibi bize ait araçları, alanları ihtiyaç sahiplerini kiraya verebilecek. Bundan elde edilecek gelir sitenin aidat giderini azaltacak. Oyun alanı, sinema gibi alanlar var ancak bunlar saatlik kiralanacak ve işletme bütçesine dahil olacaklar. Sık kullanılan alanlar ise ücretsiz olacak.”

Yıldırım, projenin çevre dostu olduğunu dile getirerek, “Binaların çatısına seyir terası, serinleme havuzu, ekip biçme alanları, açık hava sosyalleşme alanları olacak. Yeşil dostu bir proje oldu. Yağmur suyunu, peyzaj sulamasında kullanılacak. Yüzde 50 civarı tasarruf olacak. Elektrikli araç şarj yerleri, bisiklet parkı, yolu gibi alanlar da bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin