21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaKonut ProjeleriAnadolu Yakası'nın yeni yıldızı Deluxia Park satışa çıktı

Anadolu Yakası’nın yeni yıldızı Deluxia Park satışa çıktı

Teknik Yapı bugün( 8 Haziran Perşembe günü)  Çırağan Sarayı'nda verdiği iftar yemeğiyle Kartal ile Maltepe'nin kesişme noktasındaki Deluxia Park projesini satışa çıkardı.
Teknik Yapı'nın gerçekletiği lansman toplantısında Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım
ve Başkan Vekili Umut Durbakayım ve Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Çimen projeyle ilgili bilgiler verdi.
Nazmi Durbakayım Deluxia Park projesinin Kartal ile Maltepe'nin kesişme noktasında önemli bir lokasyonda olduğuna dikkat çekti. 
Nazmi Durbakayım projenin bulunduğu bölgenin tarihi öneminden de bahsederek Dragos Arkeolojik Bölgesi'nin ve Byros Sarayı harabeleri gibi birçok mirasın bölgede yer aldığına vurgu yaptı. 

Teknik Yapı, Anadolu yakasında başladığı dönüşüm projelerine, Kartal ve Maltepe’deki iki ayrı eseri ile devam ediyor. Teknik Yapı, Anadolu Yakası'nın her geçen gün daha da hızlı değerlenen bölgesi Kartal’da, adalar manzarasını sunan Deluxia Park Residence projesini satışa sunuyor. Kara, hava ve deniz ulaşımının merkezinde yer alan 'Deluxia Park Residence’, mükemmel lokasyonu, adalar manzarasına sahip daireleri ve yüksek kazanç potansiyeli ile dikkat çekiyor.

İstanbul’un Kartal semtinde hayata geçecek Teknik Yapı imzalı ‘DELUXIA PARK Residence’, 35 katlı 1 rezidans, 6’şar katlı 2 ofis olmak üzere toplam 3 bloktan oluşuyor. 35 katlı rezidans kulesi, 1+1'den 3+1'e kadar toplam 364 homeofis özellikli lüks rezidans daireden oluşuyor. ‘DELUXIA PARK Residence’ 7.157 m² alan üzerinde, 34 ticari üniteyi barındıran 6 katlı ofis blokları ise 1.900 m²’lik alanda yükseliyor.
 
Deluxia Park Residence’, açık-kapalı otopark, açık havuz, Türk Hamamı, sauna, buhar odası ve fitness salonu ile konfor ve lüksü bir arada barındırıyor.

Teknik Yapı’nın Altın Üçgen diye adlandırdığı Kartal, Soğanlık, Maltepe, Tuzla bölgesindeki dönüşümde, etkin bir şekilde yer aldığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, dönüşüm hamlesinin kesintisiz devam edeceğini açıkladı. Teknik Yapı’nın Kartal – Maltepe Bölgesi’nde ilk dönüşüm projesini yapan firmalardan biri olduğunu söyleyen Nazmi Durbakayım “1985 yılında Kartal – Maltepe’nin kesişim yerinde Şeşbeş Demir Döküm Fabrikası’nın yerine MARMARA SİTESİ’ni inşa ettik. 2007’da başladığımız dönüşüm serisinde ise eski bir tavuk çiftliği olan Genç Piliç’in yerine UPLIFE PARK, İshakol Boya Fabrikası’nın yerine UPRISE ELITE, Baymak Fabrikası’nın yerine UPTWINS DELUXIA, Uğur Mumcu’da UPCITY FLATS ve UPCITY RESIDENCE, Fenerbahçe Samandıra Tesisleri yanında EVORA PARK, Tugay Yolundaki kalıp fabrikasının yerine DELUXIA DRAGOS, Tuzla’da EVORA İSTANBUL projelerini gerçekleştirdik. Bu gün, bölgeyi önce keşfetmiş olmamızın avantajlarını ve bölgenin değerlerini tekrar gözden geçirdiğimizde, attığımız adımların ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz. Ve bugün tekrar buradayız. Teknik Yapı olarak bölgeye; Süleyman Şah tarafından sınır olarak kabul edilen DRAGOS ÇAYI’nın Kartal tarafında bulunan ve şu an sunumunu yaptığımız DELUXIA PARK Residence, Maltepe tarafında ise ‘DELUXIA PARK Business’ projeleriyle dönüyoruz” şeklinde konuştu. 

Deluxia Park projelerinde eski ile yeni arasında bağ kuracak özel bir fonksiyonun da yer alacağını ifade eden Başkan Durbakayım, Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz’ün önerisi ile Diktaş Müzesi yapılacağını açıkladı.
 
Yaşam ve İş Merkezli Karma Proje
Deluxia Park Residence projesinin Anadolu Yakası’nın Maltepe-Kartal sınırında yer aldığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım da, projenin kolay ulaşım ve şehrin önemli noktalarına yakınlığıyla önemli bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Teknik Yapı’nın Kartal ve Maltepe’de binlerce konut yaptığını da hatırlatan Umut Durbakayım, “Konut ve iş potansiyelini bir arada barındıran DELUXIA PARK, hem yaşam hem de iş merkezli karma bir yapı olarak projelendirildi” şeklinde konuştu. Umut Durbakayım, rezidans ve ofislerden oluşacak DELUXIA PARK projesinin Kartal ve Maltepe etaplarının toplamında yaklaşık 812 bağımsız bölüm yer alacağını sözlerine ekledi.
 
Umut Durbakayım, homeofis tarzı rezidans dairelerin bulunduğu DELUXIA PARK Residence projesindeki metrekare fiyatlarının 6 bin 380 liradan başlayacağını ve teslimlerin 36 ayda yapılacağını aktardı. DELUXIA PARK projesinin toplam değerinin 750 milyon lira olduğu bilgisini veren Umut Durbakayım, DELUXIA PARK Residence için bu hafta sonundan itibaren ön talep toplanacağını, projede yer alan ticari ünitelerin de yılsonuna doğru satışa sunulacağını kaydetti. 

Proje bitiminde 70 değer kazanması öngörülüyor
Umut Durbakayım projenin Anadolu Yakası'nın kalbinde yer aldığına dikkat çekerek hemen yanında metro hattının ve otobanın yer aldığını, Anadolu Adliyesi'ne 10 dakika ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na 15 dakika mesafede yer aldığına dikkat çekti. 
Umut Durbakayım projenin 78 bin satılabilir alana, 150 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu ve 2 adet 35 katlı blok ve 2 adette içinde ofislerin, mağazlarını olacağı 6 katlı binadan oluşacak şekilde 750 milyon TL hasılat öngörülerek hayata getiğini söyledi.  Umut Durbakayım 1180 araçlık otopark, 17-18'inci katlarda teras, ofis, cafelerin  projenin değerine değer kattığını belirterek lansman fiyatlarından alanın proje bitiminde yüzde 70 kazançlı olacağını söyledi. Umut Durbakayım “RESIDENCE projesinin hemen karşısında hayata geçecek olan BUSINESS projesi, 35 katlı bir kuleden oluşuyor. Tamamı ofislerden oluşan projede 414 bağımsız bölüm yer alıyor. BUSINESS projesi, 18. katta yer alan geniş ve şık restoranı, 19. kattaki fitness merkezi ve sauna yoğun iş hayatının tüm stresini atabileceğiniz şekilde tasarlandı” açıklamasında bulundu.

52 metrekareden başlayan 1+1'ler yer alıyor
Cüneyt Çimen ise hemen hemen hepsi deniş manzaralı  dairelerin 339 bin TL'den başladığını farklı metrekaraleriyle geniş kesimlere hitap ettiğini söyledi. Çimen dairelerin bürüt büyüklükleriyle ilgili şu bilgileri verdi:
1+1'ler 51 metrekare ile 64 metrekare arasında yer alıyor.
2+1'ler 82 metrekare ile 64 metrekare arasında bulunuyor.
3+1'ler 122 metrekare ile 152 metre arasında yer alıyor.

4’lü Ödeme Planı ve Lansmana Özel % 5 + 10 İndirim
Metrekare büyüklükleri brüt 50,74 m²   – 122,30 m²  arasında değişen rezidans daireler 399 bin liradan başlayan liste fiyatlarıyla satışa sunulacak. Lansmana özel %5 indirimin yanı sıra; peşin veya kredili alımlarda (baz oranlar) +%10 indirim uygulanacak.
 
Yüzde 5 peşinat ile daire almak isteyenlere, liste fiyatı üzerinden lansmana özel yüzde 5 indirim uygulanacak. Bu seçenekte, 1’er yıl ara ile her biri daire bedelinin yüzde 10’u oranında 2 ara ödeme, yüzde 75’lik kısım için, 24 aya kadar sıfır faiz, 120 aya kadar ise kampanyalı faiz oranları (%0,24-%0,73) ile kredi kullandırılabilecek.
 
Yüzde 10 peşinat ile 120 ay vade seçeneğiyle daire almak isteyenlere liste fiyatından yüzde 5 indirim yapılacak. Toplamda 36 aya varan ve her biri daire fiyatının yüzde 5’i oranında 3 ara ödeme olacak. Yüzde 75’i banka kredisine açık ödemelerde 24 aya kadar sıfır faiz avantajı da sunulacak.
 
4. Seçenekte ise peşinat oranı yüzde 40 olacak. 60 ay sıfır faiz kapsamına giren bu seçenekte sadece sözleşme tarihini takip eden 12. ayda daire fiyatının yüzde 10 miktarında ara ödeme istenecek.

Bir de tekstil müzesi yapılacak!
Toplantıda bunların dışında  soru cevap bölümünde projenin kentsel dönüşüm projesi olduğu ancak arazide yıkılan bir bina bulunmadığı kaydedildi.
Projeyle birlikte tekstille ilgili Ören Bayan Diktaş Müzesi'nin inşa edileceği açıklandı.
Teslimin 36 ay sonra yapılacağı belirtildi.
Teknik Yapı'nın bu yıl 12 proje hedefini tutturacağı ve yılda 3-4 bin konut yaptığı ifade edildi. 
Kartal'ın daha da gelişeceği, Kadıköy'den bu bölgeye kaçış olduğunu ama Kadıköy'ün de Fikirtepe projelerinin bitimiyle kentsel dönüşüm keşmekeşinden kurtulacağı dile getirildi.
Bu yıl Türkiye'de bu yıl 1 milyon 500 bin konut satılacağı öngörüsünde bulunuldu. 
Nazmi Durbakayım, sektörde doğru yerde doğru projeler yapıp, satış sonrası da ev sahiplerine hizmet sağlayabilen, projesinin arkasında durabilen firmaların ayakta duracağına dair fikrini açıkladı.
Nazmi Durbakayım İNDER, GYODER ve KONUTDER Başkanları ile birlikte Ankara'daki temaslarında kentsel dönüşümle ilgili muktesebatın uzatılmamasını istediklerini kaydetti.

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI