Anadolu; İstanbul’da Yer Arıyor.. Konaklamanın Yerini Konutlar mı Alacak?

0
Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge ÖzdemirKorona Virüs sonrası Anadolu’dan İstanbul’a gayrimenkul talebinde yükseliş olacağı öngörüsünü emlakdream.com için değerlendirdi ve önerilerde bulundu.

 
Pandemi – Salgın süreci İstanbul gibi metropollerde “iş seyahat ve yüksek eğitim“ döngüsünü askıya aldırdı.
 
İŞ SEYAHATLERİ; İstanbul, Türkiye’ye ve Dünya pazarlarına erişimde önemli bir “pazar yeri“ özelliği taşır.
 
Anadolu Kaplanları ve Anadolu’nun Sanayi – Ticaret öncülerinin 1 ayağı İstanbul’dadır. Ulusal ve Uluslararası İş görüşmelerini İstanbul’da kısa süreli seyahatleri ile sağlarlardı.
 
Bu süreçte konaklama ihtiyaçlarında; otelleri & iş görüşmelerinde; otel toplantı odalarını, sanal ofisleri tercih ederlerdi.
 
Sizinle emlakdream aracılığı ile Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından Beykoz – Acarkent’ de geliştirilen vACAR BLU FAMİLY & BUSINESS RESIDENCE’ın yerleşime hazır satışa sunulan KORU etabına yönelik Anadolu’nun bazı bölgelerinde yaptırdığımız talep araştırmasında ortaya çıkan çarpıcı sonuçları paylaşıp, yorumlayacağım.
 
Öncelikle Acar Blu Family & Business Residence konsepti ile sizleri tanıştırmak istiyorum.
 
Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı’na 30 dakika uzaklıkta konumlu Acar Blu 3 köprüye 5 ile 20 dakika uzaklıkta olup; Çubuklu’dan feribot ile İstinye’ye 15 dakikadır.
 
Ağırlıklı 200 – 300 m2 arasında her odası banyo tuvaletli 3+1 daireler, daireyi boydan boya çevreleyen geniş balkon ve teraslar ile Acar Blu Aile yaşamını kuCaklarken; Business loby, Business Lounge, Office, Meeting Room, Sekreterya hizmetleri ile Aile yaşam döngüne iş hayatını ayni çatı altına taşıyor.
 
Denizli, Gaziantep, Kayseri, Balıkesir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş bölgelerinde Emlak organizasyonları aracılığı ile yaptırdığımız “online araştırmalar“ sanayicilerin İstanbul’da yer arayışına geçtiğini,aracı emlak kuruluşlarından hizmet talebinde bulunmaya başladıklarını tespit ediyoruz.
Konaklama tesislerinde olası enfeksiyon bulaşma riskine karşı
Varlık durumu… Seyahat Sıklığı… Seyahat Süresi… irtibat noktası, konut kredisi gibi kriterlere göre bu ihtiyacın; kiralamadan, satın almaya yöneldiği gözlemleniyor…
 
EĞİTİM; İstanbul’da üniversite & master tercihinde bulunan Anadolu’dan gelen öğrencilerin ağırlıklı tercihi “yurt veya kiralık“ alternatifleri oluyordu.
 
Anadolu’dan gelen varlıklı ailelerin çocuklarının yurt tercihinden kiralık konuta yöneleceklerini, bununla birlikte bir ayağı İstanbul’da olan yukarıda online görüşme yapılan Anadolu Kaplanları – Sanayicilerin konut satın alma tercihine yöneldikleri gözleniyor.
 
Anadolu Sanayicisi & Ticaret erbabı İstanbul’da bir evim olsun… çocuğum okusun… işlerimi orada halledeyim… ihtiyaç durumunda nefes de alır… gerekir ise sağlık alternatiflerini değerlendiririm diyor.
 
Bu vesile ile; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımız kutlarım.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin