21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaSektörden HaberlerAltan Elmas: Konut kredisinde vade 15 yıl olmalı

Altan Elmas: Konut kredisinde vade 15 yıl olmalı

KONUTDER ve Sur Yap Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut kredisi vadesinin düşük faizle 15 yıla çıkarılması gerektiğini söyledi. 
 ltan Elmas açıklamasında, "Konuta erişimin kolaylaşması için vadelerin 15 yıla çıkması, faizin de yüzde 0.50’lere inmesi gerek" dedi.
2017 itibariyle konut satışlarında yükselişin olduğunu hatırlatan Elmas şunları kaydetti:
"7.5’lik büyümeyi yılın sonuna kadar muhafaza edebilirsek yılın sonunda 1 milyon 450 bin konut satış rakamına erişmiş oluruz. Bu da yeni bir rekor demektir. Bu rakamların gerçekleşebilmesi için konut kredi faizleri oldukça önemli. Şu anda bankaların uyguladığı konut kredi faizleri 0.90’larda. Rakamların 0.50 seviyelerine inmeli."

PROJE BİLGİ FORMU

Burak Öz
Burak Öz
İstanbul Matbaa Meslek Lisesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Bölümü önlisans, Selçuk Üniversitesi Gazetecilik lisans, Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik yüksek lisans mezunu. 1990'larda öldürülen gazetecileri konu alan yüksek lisans tez çalışması var. Bugüne kadar Hürriyet (staj), BirGün, Karşı gazetelerinde ve çeşitli internet sitelerinde yüzlerce haberi imzalı ve imzasız şekilde yer aldı. Sarı Basın Kartı taşıma hakkını yaklaşık 10 yıl önce kazandı. Orta düzey İngilizce, 10 parmak F klavye, Photoshop bilgisine sahip.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI