Altan Elmas: “2019 yılında yabancıya 70 bin konut satışı ve 10 milyar dolar ciro hedefimiz var”

Evim Türkiye Fuarı tanıtım toplantısında konuşan KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas; sektör olarak 2019'da yabancı yatırımcılara 70 bin konut satışı ve 10 milyar dolar ciro hedeflediklerini söyledi.

0

Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık; Türkiye’deki gayrimenkul projelerinin yurtdışında hedef ülkelerde tanıtımlarını sağlayacak yeni bir fuar organizasyonuna imza atıyorlar. Evim Türkiye adı verilen fuar organizasyonunun tanıtımı bugün sektör temsilcilerinin yoğun ilgi ve katılımlarıyla İstanbul’da yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen yurt dışı tanıtım etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek fuarın ilki 8-10 şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılacak.

Fuarın tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Z. Altan Elmas; Türkiye’de gayrimenkul sektöründe yabancıya satışın son 10 yıldan bu yana sürekli geliştiğini ifade ederek gayrimenkulün artık ihracat yapan bir sektör haline gelmeye başladığına dikkat çekerek sektör olarak 2018 yılını yabancılara 6 milyar dolar satış ile tamamlanacağını kaydetti.

Gayrimenkul sektörü olarak 2019 yılında 70 bin konut satışına erişmeyi ve 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerini belirten Elmas; Evim Türkiye gibi kapsamlı tanıtım ve pazarlama faaliyetleriyle birlikte bu rakamı 25 milyar dolar seviyesine çıkarmanın mümkün olacağını söyleyerek “KONUTDER ve Sur Yapı olarak fuara sonsuz desteğimiz sonsuz” dedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin