Alaçatı’da konut yatırımlarının ortalama geri dönüş süresi 48 yıla çıktı!

Son 4 yıllık süreçte konut fiyatlarının ortalama yüzde 132 artış gösterdiği Çeşme'nin gözde mahallelerinden Alaçatı'da konutların ortalama metrekare fiyatları ortalama 9 bin 200 liraya, yatırımın geri dönüş süresi ise 48 yıla yükselmiş durumda.

0

Gayrimenkul değerlemelerinde teknoloji desteğiyle bölgesel bazda güncel değerlerle raporlar hazırlayıp paylaşan endeksa.com’un kayıtlarında yer alan ilan bilgilerine göre haziran 2018 tarihi itibarı ile İzmir’in Çeşme ilçesinde konut fiyatlarında son 1 yılda ortalama yüzde 28 artış kaydedildi. Turistik ilçede ortalama konut fiyatları ise son 4 yıl içinde yüzde 132 artış kaydetmiş durumda.

Çeşme’nin gözde mahallelerinden olan ve özellikle İstanbullular’ın yoğun ilgisinin çeken Alaçatı mahallesinde de konutlarda ortalama metrekare satış fiyatları 9 bin 200 liraya, satış fiyatları da 1 milyon 214 bin 400 liraya yükseldi.

Alaçatı’da bir başka dikkat çeken ise yatırım kârlılığı açısından değerlendirilen geri dönüş süresinin ortalama 48 yıla kadar çıkmış durumda olması.. Konutun kiraya verilmesi durumunda aylık kira bedelleriyle kaç senede kendini amorti edeceğini gösteren yatırımın geri dönüş süresinin düşük olması tercih edilirken Alaçatı’da ölçülen 48 aylık ortalama süresi optimum sürelerin oldukça üzerinde görülüyor.

1+1’den 6+1’e kadar farklı konut tiplerinin yer aldığı Alaçatı’da konut fiyatları 780.000 ile 2.000.000 TL arasında değişiyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin