Akzirve’den İstanbul’da yeni proje.. “Topkapı 29”

0

Akzirve Gayrimenkul tarafından İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Topkapı’da hayata geçirilecek olan Topkapı 29 projesinde ön satışlar başladı. Bu süreçte 24 ay vade farksız yatırım yapma fırsatı sunulan projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor.

İngiltere’nin en ünlü mimarlık grubu Chapman Taylor Mimarlık imzasını taşıyan ve 5 ile 15 katlı 16 ayrı blok halinde tasarlanan proje; 1+1’den 5+1’e farklı kat planlarında balkonlu, bahçeli veya teras bahçeli 1441 konuttan, medikal rezidanslardan, ofislerden, otelden ve 46 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan Yaşam Merkezi ve Alışveriş Merkezi’nden meydana geliyor.

Tüm daireler 8 ile 28 metrekare arasında değişen geniş balkonları veya 35 ile 80 metrekare arasındaki özel bahçeleri ve teras bahçeleriyle nefes alan yaşam seçenekleri sunuyor. Tüm dairelerde 3.05 metre tavan yüksekliğine sahip proje, insan odaklı tasarımını, geniş yeşil alanları ve yeşile özgü zenginlikleriyle çeşitlendiriyor.

Akzirve Topkapı 29, İstanbul ve bölge için de çok amaçlı bir ekosistem sunuyor

Topkapı 29, tüm günlük ihtiyaçların karşılanmasının ötesinde İstanbul ve bölge için de çok amaçlı bir ekosistem sunuyor. Modern mimarisi, yüksek inşaat kalitesi, insan odaklı tasarımı, geniş yeşil alanları, sosyal ve kültürel zenginlikleriyle çok geniş bir alanda, yüksek kaliteli yepyeni bir yaşam vaat ediyor.

Topkapı’ya modern yaşam stilini, trendleri ve evrensel değerleri getiren bu ekosistemin hikayesi ise Füsun & Tony Phillipson, FYP Proje Geliştirme tarafından yaratıldı.

Topkapı 29 Ekosistemi şu unsurlardan oluşuyor;

 • Yaşam alanı
 • İş ve çalışma dünyası
 • Kültür, sanat, eğlence ve zengin alışveriş olanaklarıyla alışveriş caddesi ve yaşam merkezi
 • Dünya markası bir otel ve rezidans
 • Sağlıklı yaşam merkezi, klinik ve medikal rezidans
 • Gençlere özel akademik apartlar

İstanbul’un Ve Bölgenin Yeni Buluşma Noktası

Projenin içinde yer alan Yaşam Merkezi ve Alışveriş Merkezi, hem İstanbul’un en cazip ve hareketli adreslerinden biri olacak hem de Topkapı 29 sakinlerinin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak. Çok salonlu sinema, spor salonu ve çocuk oyun merkezinin de yer aldığı eğlence ve dinlenme tesisleri, yaya köprüsüyle AkzirveGayrimenkul’ün bölgeye hediye edeceği 10 bin metrekare büyüklüğünde bölge parkına bağlanacak. Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Markalı Otelin yanında yer alan markalı rezidans ise otel standartlarında hizmet ve olanaklara sahip, özel olarak tasarlanmış 1, 2 ve 3 odalı daireler ile yaşam bulacak. Topkapı 29 projesinde işletme hizmeti için dünyanın önde gelen zincir otel markalarından biri hizmet verecek. Ofis ve Paylaşımlı Ofisler, Akademik Residence ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ise yepyeni konseptleri ile çok yakında tüm detayları ile projeye hayat katacak.

Her Yaştan İnsan İçin Sürdürülebilir Bir Tasarım Anlayışı

Topkapı 29’un doğaya saygıyla inşa edilen yeşil binaları, çevre dostu bina sertifikasyon sistemi LEED v4 Gold adaylık sürecine girmiş bulunuyor. Enerji ve su tasarrufuyla, atıkları minimuma indirerek, bina içlerinde hava kalitesini artırarak, çevreye ve sahiplerine saygıyla inşa ediliyor. Elektrikli otomobil şarj istasyonları, bisiklet parkurları ve enerjinin akıllı kullanımı da projenin ekosistemine büyük bir değer katıyor. Öte yandan İnsanı merkeze alan tasarım çizgisi ile dikkat çeken Topkapı 29, hem projeye hem bölgeye bir park da kazandırmış olacak. Topkapı 29 Park ile özellikle çocuklar ve yaşlılar toprağı hissedebilecek.

Topkapı 29, İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından birinde yükseliyor

Topkapı 29, konut, ticaret, eğitim, sağlık ve turizm gibi pek çok sektörde farklı, yeni ve prestijli gelişmelerin yaşandığı canlı ve renkli Topkapı semtinde, E5 üzerinde yer alıyor.

AKZİRVE GAYRİMENKUL HAKKINDA

Temelleri 1992 yılında atılmış olan Akzirve Gayrimenkul, Türkiye’de de 27 yıldır mermer fabrikası, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul geliştirme işi ile iştigal eden, finansal gücüyle ve engin tecrübesiyle global bir ağı arkasına alan, yurt dışı sermayeli bir Türk şirketidir. Bahçeşehir Strada ve Pega Kartal projelerinden sonra, Topkapı’da yer alan yeni projesi Topkapı 29 ile gayrimenkul sektörüne güvenle çalışmalarına devam etmektedir. Akzirve, Türkiye’ye olan güveninin bir göstergesi olarak ülkemizdeki yatırımlarını çeşitlendirerek artıracak ve istihdama artarak katkıda bulunmaya devam edecektir.

CHAPMAN TAYLOR ARCHİTECT HAKKINDA

Asya, Avrupa ve Orta Doğu’daki 16 tasarım stüdyosuyla 90’ı aşkın ülkede projelere imza atan Chapman Taylor, konut, perakende, eğlence, konaklama, ulaşım ve ofis tasarımında ve bunların sürdürülebilir, karma kullanımlı ortamlar yaratan bileşimlerinde uzmanlaşmış ödüllü mimarlar ve kentsel tasarımcılardan oluşan, küresel bir şirkettir. Chapman Taylor’un süregelen başarısı, yaratıcılığının, müşteri odaklı çalışma anlayışının ve sektör eğilimlerinin hep bir adım önünde kalabilme yeteneğinin bir sonucudur. Küresel ölçekli bir şirketin kaynakları ve erişimini yerel bilgiler ve hassasiyetlerle buluşturan Chapman Taylor, müşterilerinin vizyonlarını dünya standartlarında bir tasarım ve üretimle hayata geçirmek için ideal imkânlara sahiptir. Türkiye’de pek çok önemli projeye imza atan Chapman Taylor, Topkapı 29’un mimarlık şirketi olarak Türkiye’nin ilk ekosistemini tasarlamıştır.

FYP PROJE GELİŞTİRME PAZARLAMA SATIŞ HAKKINDA

Füsun Yılmaz Phillipson ve Tony Phillipson tarafından hayata geçirilen FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış, gayrimenkul sektöründe Türkiye’de ve yurt dışında proje geliştirme, pazarlama ve satış alanında 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Sektörde konut, ticari gayrimenkul, marka ve özel konseptler konusunda Türkiye ve yurtdışındaki deneyimleri ile geniş bir müşteri, ortak, marka ve proje portföyüne ulaşmıştır. FYP’nin amacı, her aşamada insan odaklı olmak ve deneyimlerimizle, çevrenin, projenin ve yatırımcının beklentilerine değer katmaktır. FYP, gayrimenkul sektöründe, proje geliştirmenin tüm aşamalarında lider oyuncuları aynı platformda bir araya getirme ve ortak bir amaca doğru birlikte çalışma sistemini benimsemektedir. Topkapı 29’un konsept planlaması, proje geliştirme ve Satış&Pazarlama danışmanlığını ilk günden beri gerçekleştirmektedir.
  ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

  Yorum Yapın

  Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen isminizi girin