24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetAğaoğlu My Village sitesi deprem bölgesine yardım için el ele verdi

Ağaoğlu My Village sitesi deprem bölgesine yardım için el ele verdi

Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki şiddetli deprem, 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. Acısını tüm Türkiye’nin kalbinde hissettiği depremin ardından kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları özveriyle devam ederken diğer taraftan da yaraları sarmanın tam zamanı.

Tüm Türkiye’nin seferber olduğu yardım kampanyası inanılmaz hızla büyüyerek devam ediyor. Türk insanı yine milli birlik ve beraberliğini bir kez daha tüm dünyaya gösteriyor. Binlerce insan yardım kuruluşları ve belediyeler aracılığı ile deprem bölgesine yardımlarını ulaştırmaya çabalıyor. Benim de içinde yaşadığım Ağoğlu My Village Site Yönetiminin organizasyonu ile hep birlikte sosyal tesiste toplanan yardımları deprem bölgesine göndermek üzere AFAD’a ulaştırdık.Başta site yönetim kurulu olmak üzere emeği geçen tüm komşularıma teşekkür ederim. Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın derken senelerdir Türkiye’nin gündeminde olan kentsel dönüşümün konusunda depreme karşı  binalarımızı dönüştürmekte aslında çok da yol katedemediğimizi üzülerek söylemek istiyorum.

2012’de yasa çıktıktan sonra, 11 yılda riskli binaların yalnızca yüzde 15’i dönüştürülebildik. Türkiye’de yaklaşık 24 milyon bina bulunuyor, bunların %60’ının riskli olduğu ve 14 milyon binanın hasar alacağı tahmin ediliyor. Bunların %15’inin de yapıldığını varsayarsak toplamda 12 milyon bina risk taşıyor diyebiliriz. Vatandaşın vakit kaybetmeden harekete geçmesi ve bu binanın yapıların dönüşmesi gerekiyor. Devlet  vatandaşla el ele vermeli. Önümüzdeki dönemde  ülkeyi yönetecek kadroların birinci gündemi kentsel dönüşüm olmalıdır.

Türk halkı umarım bir daha bu acıyı yaşamaz.

 

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI