Adnan Polat: “Akıllı olan konut alır”

Polat Holding tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul’un ilk etabında yaşam başlıyor.

0

Şu ana kadar 220 civarında konut teslim ettiklerini açıklayan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat; sene sonuna kadar her ay 100 konut teslimi yaparak bu yılı yaklaşık 500 konut teslimiyle tamamlayacaklarını söyledi.

Taşınanların çok mutlu olduğunu, çok beğendiklerini ve kendilerine çok teşekkür ettiklerini dile getiren Polat; bunun da kendilerini çok mutlu ettiğini aktardı.

Projenin devam ettiğini belirten Polat “önümüzdeki senenin sonunda 950 konutu teslim etmiş olacağız. 2020 yılında da ticari alanların teslimi bitmiş olacak” dedi.

Projenin yaklaşık 10 seneye yakın bir geçmişi olduğunu hatırlatan Polat; “Uzun ve zor bir proje oldu. Türkiye’de özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi, burada hak sahipleriyle büyük müzakereler oldu, onlar işi biraz uzattı, ama sonunda kimsenin gönlü incinmeden tamamen mutabakata vararak anlaşmalarımızı yaptık” şeklinde açıklamalarına devam etti.

“Şimdi konut alanlar 1 – 1,5 yıl içinde yüzde 100 kazanacaklar” 

“Biz yaptığımız projeyle gurur duyduk, buradaki hak sahipleri de düşündüklerinin çok üzerinde bir değer artışı yakaladılar. Projeden ilk alanlar şu ana kadar yüzde 60’ın üzerinde kazandılar” diyen Adnan Polat burada yaşam başladıktan sonra da değer artışının devam edeceğini kaydederek “Ben şu anda İstanbul’da ve Türkiye’de konut almak için en uygun zaman olduğunu düşünüyorum, böyle ekonomik sıkıntıların olduğu dönemlerde konut fiyatları çok aşağı vurur, şu an firmalar maliyetine konut satıyor. Şu anda konut alanlar eminim ki 1-1,5 yıllık bir projeksiyonda yüzde 100 kazanacaklar, konut almanın tam zamanı. Akıllı olan şimdi konut alır” dedi.

Projeden yatırım yapanlar için “Anlaşmalı bankalarımızla 60 aya kadar vade yapabiliyoruz, 0.98 vade farkı ile üstünü biz kompanse ederek kredi kullandırıyoruz” diyen Polat banka kullanmak istemeyen konut alıcıları için de kendi bünyelerinde yüzde 35 peşinle 36 ay vade farksız ödeme planları sunduklarını söyledi.

Piyalepaşa İstanbul projesi hakkında..

4 milyar TL yatırım değeriyle Beyoğlu Piyalepaşa’da yaklaşık 82 bin metrekarelik arsa üzerinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselen Piyalepaşa İstanbul’da 760 konut, 190 rezidans daire, 550 metre uzunluğunda 145 mağazadan oluşan bir alışveriş sokağı inşa ediliyor. Yüzde 1 KDV avantajına sahip olan projede dairelerin metrekare satış fiyatları 13 bin 500 TL’den, rezidansların metrekare satış fiyatları ise 16 bin TL’den başlıyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin