3. İstanbul Hasbahçe Evleri satışa sunuldu

0

6 aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen lansman toplantısıyla satışların başladığı 3. İstanbul projesinin üçüncü ve son etabı olan ve 541 konutun inşa edildiği Hasbahçe Evleri, 30 ekim 2019 tarihinde proje ortaklarından Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer SaylıkFuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal ve 3. İstanbul Başakşehir Satış ve Pazarlama Müdürü Burak Açıkbaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından 841.000 ile 1.441.000 TL arasında değişen liradan fiyatlarla satışa sunuldu.

Soldan sağa: Ömer Saylık, Mahmut Akbal, Burak Açıkbaş

Son etapta konut teslimlerinin haziran 2021 yılında yapılması planlanıyor. 40 bin metrekarelik alan üzerinde 7 blok halinde tasarlanan Hasbahçe Evleri’nde 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planında daireler inşa ediliyor. Proje alanının yüzde 85’i yeşile ayrıldı.

Alzamil Gayrimenkul, Seha Yapı, Adese Alışveriş Merkezleri ve Fuzul Yapı ortaklığı ile kurulan ASAF İş Ortaklığı (ASAFİO) tarafından Başakşehir’de 116 bin metrekarelik arsa ve 330 bin metrekare inşaat alanı üzerinde hayata geçirilen 3. İstanbul projesinin tamamı, 1500 konuttan, 107 cadde mağazasından ve 102 çarşı dükkanından oluşuyor.

579 konuttan oluşan ilk etabında yaşamın başladığı projenin satışa çıkartıldığı tarihlerde 3.500 lira olan metrekare satış fiyatları bugün 7.500 lira seviyelerine yükselmiş durumda.

Hasbahçe Evleri’nin satışa çıkması sebebiyle düzenlenen toplantıda konuşma yapan ASAFİO Yönetim Kurulu Üyesi ve Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “Yabancıların konut talebi markalı konut üreticilerinin can simidi haline geldi. Bu durum devletin iyi tedbirleri sayesinde oldu. Bu sayede yıllık 50 bin konut ve 7-10 milyar dolar arası bir gelirden bahsedebiliyoruz. Nitekim 2018’de 40 milyon turist 30 milyar dolar harcamıştı. Bu paranın bir kısmı yabancı tur operatörlerine gitti, yani tamamı ülkemizde kalmadı. Ev alan yabancı gezmeye gelen turistten farklı olarak, halkın arasına, sokaklara karışıyor. Markete, berbere giriyor. Bu nedenle cari açığı azaltmak, sektörü daha da kaliteli noktaya taşımak, tüm sektörlere can suyu sağlamak için tanıtım fonu oluşturularak fuarlarda, yurtdışında stratejik noktalarda yabancıya konut satışını daha da parlatmak lazım.” dedi.

İç pazarda da her şeye rağmen 9 ayda sadece yüzde 15 küçülme yaşandığını, bu oranın otomotivde yüzde 50’ye yakın, beyaz eşyada ise yüzde 30’a yakın gerçekleştiğini ifade ederek, “Konut sektörü çok dinamik. 650 bin evlilik, kentleşme, kentsel dönüşüm zaten yıllık 1 milyon talep oluşturuyor. Merkez Bankası’nın faiz indirim desteği özel bankalara da yansırsa bu sene konut satışı 1 milyon çok üzerine çıkar.” dedi. Mahmut Akbal, 3. İstanbul Başakşehir projesi sayesinde Başakşehir Belediyesi’ne de 400 milyon liranın üzerinde ödeme gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Bu rakam Kilis’in toplam bütçesinin (80 milyon TL) çok üzerinde.” dedi.

ASAFİO Yönetim Kurulu Üyesi ve Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık ise, ülkede faizlerin düşmeye başladığını, enflasyonun tek haneye indiğini hatırlatarak, “Sektörümüz son dönemde canlanmaya başladı. Biz de projemizin 1. Etabının teslimlerine Ağustos ayında başladık ve 3 yıl öncesine göre bölgenin çehresini gözle görülür bir şekilde değiştirdik.” diye konuştu.

Hasbahçe Evleri’nin yüzde 51’i ön talep döneminde satıldı

Projenin Satış ve Pazarlama Müdürü Burak Açıkbaş, Hasbahçe Evleri etabının yüzde 51’ine karşılık gelen 276 dairenin ön talep toplama sürecinde satıldığını kaydetti.

Hasbahçe Evleri’nin konumu ve sosyal donatıları

Metro Kent’e 2 dakikalık, TEM’e 5 dakikalık, E-5’e 12 dakikalık ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de 30 dakikalı ulaşım mesafesinde yer alan projenin sosyal donatıları arasında çocuklar için oyun alanları, peyzajlı yeşil alanlar, basketbol sahası, futbol sahası, tenis kortu, yürüyüş parkuru, golf alanı, yüzme havuzu, fitness salonu, bilardo, spa, restoran, kafe, kapalı otopark ve 7/24 kamera destekli güvenlik bulunuyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin