24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetZiya Yılmaz: "Konut kampanyası tüm paydaşları besleyen bir yaklaşımın eseri"

Ziya Yılmaz: “Konut kampanyası tüm paydaşları besleyen bir yaklaşımın eseri”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının ortak çalışması sonrası orta gelir grubuna yönelik hazırlanan “Yeni Evim Konut Finansman Programı” kampanyasının detayları belli oldu.

Kampanyayı değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut kampanyasının tüm paydaşları besleyen bir yaklaşımın eseri olduğunu söyledi.

Konut sektörüne yönelik kampanyaların Türkiye ekonomisine güç verdiğini dile getiren Yılmaz, bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından detayları kamuoyuyla paylaşılan orta gelir konut kampanyasını değerlendirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kampanya, alt sektörlerle birlikte 250 sektörü harekete geçirecek. Gayrimenkul sektörü, bu özelliğiyle de ekonominin dinamosu konumunda. Şu anda Avrupa’da ne uygulanıyorsa, Türkiye’de de uygulanıyor. Kampanyayla birlikte bizim ülkemizde de 180 ay gibi ciddi bir süreyle konut kredisi verilmiş oluyor.

Orta gelir konut kampanyası, tüm paydaşları besleyen bir yaklaşımın eseri. Başta hükümetimiz olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati’ye teşekkür ediyorum.

Dünyada konut faizlerinin yukarı çıktığı, tüm kredilerin kısıldığı bir dönemde; Türkiye’nin orta sınıf alıcı için bu kampanyayı yapması, tüm paydaşları besleyen bir yaklaşım. Bu açıdan konut alıcısının da bunun çok iyi bir fırsat olduğunu bilmesi ve bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum.”

PROJE BİLGİ FORMU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI