16 Ağustos 2022 Salı
Ana SayfaEditörün SeçtikleriYılmaz: "5 yılda 13 milyar liralık yatırım hedefliyoruz"

Yılmaz: “5 yılda 13 milyar liralık yatırım hedefliyoruz”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 5 yıl içinde toplamda 13 milyar liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini belirtti.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 5 yıl içinde toplamda 13 milyar liralık yatırım yapmayı hedeflediklerini belirtti.

İstMarina, Validebağ gibi dev proje ihaleleri alıp, İstMarina’yı bitirip teslim ettiklerini anlatan Yılmaz, “Validebağ’ın 2019’da teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdi de Nişantaşı ve Çekmeköy’de benzersiz projelere imza atıp erkenden teslim etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yılmaz, 5 yılda toplam 13 milyar TL’lik bir yatırıma imza atmak istediklerini aktararak, “1.611 konut, ofis ve ticari alandan oluşan İstMarina’da teslimatlar neredeyse bitti. Geçen yıl İzmir projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme’de de projeler geliştiriyoruz. İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde de çalışmalarımız devam ediyor.Yatay mimarinin en özel şekilde uygulandığı Validebağ Konakları 5’er katlı toplam 319 konak ve 47 mağazadan oluşuyor.” diye konuştu.

“Yurt dışına açılacağız”

Yurt dışında incelemeler yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz. 211 metrekareye kadar geniş dairelerin yer aldığı, 1+0’dan 3+1’e kadar alternatif dairelerin bulunduğu DAP İzmir’in yüzde 75’inin satışını tamamladık. Şimdi İzmir’de üç yeni projeye daha hazırlanıyoruz. Çeşme’de özellikle denize sıfır önemli bir arazide benzersiz bir proje için çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Nişantaşı ihalesine en yüksek teklifi verdik. İstanbul’un merkezindeki arazide ticaret ve konut alanları ile park alanları yer alacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapıldı. Bugünün değil, 50 yıl sonrasının yapılarını inşa ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz”

“İstMarina’da yaşam başladı”

Ziya Yılmaz, Kartal sahilde, denize sıfır konumuyla 250 milyon euro yatırımla gerçekleşen İstMarina AVM’nin açılışını bu yılın mart ayı itibarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

İstMarina AVM’nin 4’üncü nesil olarak tanımlanan, açık alanların da bulunduğu bir alışveriş merkezi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Kısa sürede İstanbulluların yeni buluşma noktası haline geldi. Yaklaşık 200 ticari ünite ile hizmet veren İstMarina, Dünyanın En İyi Karma Yaşam Projesi Ödülünü aldı. Bağdat Caddesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ortasında yer alıyor ve değeri her gün artan Kartal sahilinde konumlanıyor. Türkiye’nin içinden hızlı tren geçen ilk alışveriş ve yaşam merkezi. Aynı zamanda gurme restoranları ve dünyaca markaları içinde” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
320 YAZI