Yetgin: “İndirimli konut kredisi 6 milyar liraya ulaştı”

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, konut sektörünü canlandırmak için başlatılan konut kredisi indiriminde kullanılan rakamın 6 milyar liraya ulaştığını belirtti.

0

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, konut sektörünü canlandırmak için başlatılan konut kredisi indiriminde kullanılan rakamın 6 milyar liraya ulaştığını belirtti.

Yetgin, GYODER olarak, KONUTDER ve İNDER ile birlikte hayata geçirdikleri kampanya sonrası satış ofislerine girenlerin sayısının arttığını anlattı.

Kampanyaya katılan bazı firmaların telefonlarının kilitlendiğini aktaran Yetgin, satış ofislerinde, özellikle hafta sonları hem projeleri incelemek hem de konut almak isteyen tüketicilerin ilgisinden dolayı yoğunluk yaşandığını dile getirdi.

“Diğer bankalarla 8 milyar liraya çıkıyor”

Yetgin, yeni kampanya ile yüzde 0,98 faiz oranına ek yüzde 20 indirim fırsatı sunarak özellikle orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sağladıklarını ve konut alıcılarının ilgisi sonucu, sadece 3 kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamlarının bugün itibarıyla 6 milyar liraya ulaştığını ifade etti.

Feyzullah Yetgin, “Bu oranın yüzde 80 olduğunu varsayarak diğer bankaları da eklediğimizde, bu kısa süre içinde toplam 8 milyar lirayı bulan konut kredisi kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu güç birliği kampanyasının, hem vatandaşa hem sektöre hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunduğuna inanıyoruz. Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli.” dedi.

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin