7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaSektörden HaberlerYeniköy'deki yalısını restoran yapıyor!

Yeniköy’deki yalısını restoran yapıyor!

Kendisini ‘Mecburu gurme’ olarak tanımlayan Murat Ülker, Karaköy’de açtığı ‘Bizim Mutfak Lokantası’nın ikinci şubesini, kendi grubuna ait olan Akasya AVM’de açmıştı. Asıl sürpriz ise, Murat Ülker’in Yeniköy’de sahip olduğu yalıyı bir restorana dönüştürecek olması. Aylardır süren çalışmalar sonucu Murat Ülker’in açacağı bu iddialı restoran için konsepte karar verdiği ve gerekli yasal izinlerin alındığı öğrenildi.
 
BOĞAZ’A FARKLI TAT
İstanbul Boğazı’nda iyi kalitede ve şık yemek sunmayı hedefleyen restoranın ismine henüz karar verilmedi. Restoranın tasarımı için Ülker, yine daha önce çalıştığı Mimar Sinan Kuran’a gitti. Sinan Kuran, Karaköy’deki Bizim Mutfak Lokantası’nın konseptini yarattıktan sonra, Akasya AVM’deki ikinci şubesine de imza atmıştı. Yeniköy’deki restoran için de Murat Ülker’in seçtiği kadro değişmedi. Hatta grubun Cold Stone Creamery gibi diğer markalarının mağaza konseptini de Mimar Kuran gerçekleştirdi.
 
YENİKÖY ÇIKARMASI
Yıldız’ın dondurma şirketi Ülker Golf, premium dondurma markası Cold Stone Creamery’yi bir süre önce Türkiye’ye getirmiş ve ilk şubesini Haziran 2013’te Ortaköy’de açmıştı. Cold Stone Creamery’nin de bir şubesi Yeniköy’de açılacak. Giderek  daha fazla ‘gurme’ yatırımlara ilgi duyan, restorancılık ile yeni mekân ve konseptler yaratacağı konuşulan Murat Ülker’in, bir Yeniköy aşığı olduğu da biliniyor. 
 
Kaynak: Hürriyet
RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI