Yeni AKM’nin temeli atıldı

Taksim'de hayata geçirilecek Yeni Atatürk Kültür Merkezi'nin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle atıldı.

0

6 Kasım 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tanıtımı yapılan yeni Atatürk Kültür Merkezi’nin temeli atıldı.

Eski binanın yerine yapılacak olan proje 5 ayrı binadan oluşacak ve 95 bin 600 metrekarelik bir kullanım alanına sahip olacak. Daha önce 1300 kişi kapasiteli olan AKM’de yeni haliyle birlikte 2073 kişi kapasiteli büyük bir opera salonunun yanı sıra 1000 kişilik konferans salonu, 828 kişilik tiyatro, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, sergi salonu, kütüphane ve 885 araçlık otopark da bulunacak.

Projesi Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Murat Tabanlıoğlu tarafından tasarlanan yeni AKM; tasarım dükkanları, kafe, restoran ve millet kıraathaneleriyle tek bir binadan sıyrılıp, büyük bir kompleks haline dönüşecek.

Hizmete girdikten sonra 365 gün kullanılan yeni bir kültür mekanı olacak AKM’nin yeni oluşacak kademeli binaların üzerinde bir park yer alacak. Binanın eski Boğaz panoramasına tamamıyla açık en üst noktasında ise bir restoran bulunacak.

Projenin 20 ayda tamamlanması planlanıyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin