20 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaManşetYabancıya Satışta 2022 Hedefi Minimum 70 Bin Konut..

Yabancıya Satışta 2022 Hedefi Minimum 70 Bin Konut..

EOS Turkey Property Gayrimenkul A.Ş Kurucusu Cem Ökmen; 2021'de tamamlanan konut satışlarında sektör olarak hedeflenenin üzerinde bir tabloyla karşılaştıklarını, geçen sene gerçekleştirilen 58 bin 576 konut satışının bu yıl çok daha üzerine çıkılacağını ifade etti.

Sektör olarak olumlu bir yılı geride bıraktıklarını kaydeden Cem Ökmen, 2021 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede “Yapılan yatırımlar toplam satışın %3.9’unu oluştursa da bu yıl bu oranın %6 seviyesini aşacağını öngörüyoruz. Bununla beraber Körfez ile ilişkilerin iyileştirilmesi ve yeniden yatırımcıların yönünü Türkiye’ye çevirmesi gayrimenkul piyasasını olumlu yönde etkileyecektir.” dedi.

ABD VE BATILI ÜLKELER İLE KAZAKİSTAN’DAN CİDDİ TALEP ARTIŞI VAR..

Sektörün yeni pazarlar aradığını dile getiren Cem Ökmen; “2022 yılında TÜIK verilerinde alt sıralarda kalan ülkeleri biraz daha yukarılarda göreceğiz talebin yoğun olacağı dönemde özellikle yaz aylarına doğru ABD ve Avrupa’dan gelen yatırımcıların İstanbul basta olmak üzere Ankara Antalya ve Mersine yapacakları yatırımlar bir önceki yıla oranla daha da artmış olacaktır. Ek olarak Kazakistan’da oluşan politik ve ekonomik sıkıntılardan sonra Türkiye’ye göç etmek veya yatırımlarını yapmak isteyen çok sayıda yatırımcı olduğunu söyleyebiliriz.” şeklinde açıklamalarına devam etti.

PANDEMİDEN SONRA YATIRIMCILARDA B PLANI TASARISI ORTAYA ÇIKTI

Kovid-19 salgın süreci ile beraber değişen alışkanlıklar ve oluşan kaygılardan dolayı yurt dışı yatırımcıları ikinci bir ev ikinci bir vatan anlayışıyla yatırımlarını biraz daha hızlandırdığını ifade eden Ökmen, bu süreçte seyahat kısıtlamalarından dolayı gelemeyen veya işlemlerini hızlı şekilde yatırıma dönüştürmek isteyen yatırımcıları online hizmet ile desteklediklerini belirterek bu dönemin 2022 Haziran başına kadar devam edebileceğini söyledi.

ARAZİ SATIŞLARI YÜZDE 400 ARTTI..

Özellikle pandemi sonrasında kırsal kesimlere ve yeşil alanlara merakın arttığını vurgulayan Cem Ökmen, “Gayrimenkul enstrümanlarını çeşitlendirmek çok önemli eğer bu alanda çeşitliliği yakalarsak ve özellikle şu an çok revaçta olan arazi arsa taleplerini doğru yönlendirebilirsek 2021 de açıklanan % 400 artan talebi bu yıl çok daha yukarılara çekebiliriz. Bu alanda talepleri karşılamak ve yeni projelere yön vermek adına bizim de birtakım yatırımlarımız olacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

EOS Turkey Property Gayrimenkul Hakkında Detaylı Bilgi İçin Linki Tıklayın..

CEM ÖKMEN’İN BLOOMBERG’DE YAYINLANAN SEKTÖREL DEĞERLENDİRME KONUŞMASI

1 şubat 2022 salı günü Bloomberg HT ekranlarında canlı olarak yayınlanan Günden Kalanlar programına konuk olan EOS Turkey Property Gayrimenkul A.Ş Kurucusu Cem Ökmen‘nin açıklamalarını aşağıdaki video linkinden izleyebilirsiniz.

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
363 YAZI