Üsküdar – Çekmeköy metrosu açılış müjdesini Başkan Uysal verdi..

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal katıldığı bir televizyon programında İstanbul'un ve Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar - Çekmeköy arasındaki hattın 2. etabının en geç bu ay sonuna kadar hizmete gireceği müjdesini verdi.

0

Halihazırda Üsküdar – Yamanevler arasında çalışan metro hattının Çekmeköy’e kadar uzatılan kısmının da yapımı ve test sürüşleri tamamlandı. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olacak Üsküdar – Çekmeköy hattının ikinci etabının en geç ekim ayı sonunda hizmete gireceği açıklandı.

Bir televizyon programına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul – Çekmeköy hattının ikinci etabının test sürüşlerinin başarıyla tamamlandığını ve hattın ay sonuna kadar hizmete gireceğini söyledi. Uysal; İstanbul’un ilk sürücüsüz metro hattı olacak Üsküdar – Çekmeköy arasında 3 sefer deneme sürüşü yapıldığını ve hepsinin başarıyla sonuçlandığını belirtti.

Üsküdar – Çekmeköy metro hattının Üsküdar – Yamanevler arasındaki 10,5 kilometre uzunluğunda 9 istasyondan oluşan ilk etabı aralık 2017’de hizmete girmişti. 3 etaptan oluşan ve Sancaktepe’ye kadar devam edecek olan hattın tamamı 20 kilometre uzunluğunda olacak ve toplamda 16 istasyondan oluşacak.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin