Türkiye’nin şifalı suları artık tek tıkla elinizin altında!

Türkiye'deki tüm kaplıcalarla ilgili detaylı bilgilere Sağlık Bakanlığı'nın www.kaplica.saglik.gov.tr internet sitesinden ulaşmak artık mümkün.

0

Türkiye’nin tıbbi açıdan faydalı termal sularıyla Avrupa’da ve dünyada öne çıktığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların “www.kaplica.saglik.gov.tr” internet adresinden Türkiye genelindeki tüm kaplıcalar ve buralardaki termal suların hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda bilgi sahibi olabileceğini belirtti.

Türkiye genelinde 40 şehirde 264 kaplıca, 3 kentte 8 talassoterapi (deniz suyu), 5 ilimizde ise 8 peloid (çamur) tesisi Bakanlığımızın izniyle hizmet verdiğini hatırlatan Bakan Koca, en çok tesise sahip üç ilimiz sırasıyla Ankara, Bursa ve Afyon olduğunu açıkladı.

Bilimsel gelişmelere paralel düzenlemelerle kaplıca tesislerinin çağdaş standartları karşılamasının sağlandığına dile getiren Koca; “Kaplıca tesislerinin sağlık standartları Bakanlığımızın Tıbbi Değerlendirme Kurulu tarafından inceleniyor ve şifalı özellikleri belirleniyor. Tesis izni Bakanlığımız tarafından verilen ve işletmesi sürekli denetlenen kaplıcalar, aynı zamanda elektronik ortamda takip ediliyor ve veriler güncelleniyor. Vatandaşlarımız ‘www.kaplica.saglik.gov.tr’ adresinden ülke genelindeki tüm kaplıcaları öğrenebilir ve gidecekleri kaplıcaları seçebilir. Uygulama sayesinde harita üzerinde seçilen tesisteki termal suyun sıcaklığı, niteliği, hangi rahatsızlıklara iyi geldiği, tedavi birimleri ve işletmeci bilgisi öğrenilebilir.” dedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin