26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaVideolarEmlakdream.tvTürkiye’de bir ilk... Konut imarlı arsalara topraktan yatırım fırsatı....

Türkiye’de bir ilk… Konut imarlı arsalara topraktan yatırım fırsatı….

Fuzul Holding’in gayrimenkul sektörüne kazandırdığı markası Fuzul Topraktan, ‘Aşamalı Konut Sahibi Olma Sistemi’  Ispartakule Projesinin lansmanı yapıldı. Fuzul Topraktan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal Projenin detaylarını Emlakdream.com Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e anlattı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek konut imarlı arsalara topraktan yatırım yapma imkanı sağlayan sistemin yeni projesi Ispartakule hem arsa hem de konut yatırımı olarak yatırımcısına yüksek kazanç sağlayacak bir fırsat sunuyor.

İstanbul’un son yıllarda değer kazanan bölgelerinden biri olan Ispartakule’de yer alan projede arsa payı 890.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yalnızca 332 konutluk arsa payının satışına açıldığı Ispartakule projesi, yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. İki saat içinde ise projenin yüzde 70’inin satışı gerçekleştirildi.

Fuzul Topraktan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal,Uzun zamandır aşamalı konut sistemi üzerinde çalıştıkları ilk defa büyük bir projeyle görücüye çıktıklanı ifade etti.Önce toprak sahibi olup sonra ev sahibi olun.Bu sistem şöyle işliyor.Önce dairenin arsa payını alıyorsunuz.24 ay vadeyle ödeme yapabiliyorsunuz.12 ay sonra inşaat başlıyor.12 ay sonra İnşaat maliyetini ödemeye başlıyorsunuz.İnşaat maliyetini de 36 ayda taksitle ödeyebiliyorsunuz.48 ay sonunda konutların  teslimi yapılacak.

İnşaat yapım metrekare fiyatlarının 20-22 bin TL civarında olduğunu ifade eden Akbal “Vatandaş arsayı da tasarruflu aldığında emsallere göre  yüzde 25-30  tasarruf edilmiş oluyor.Biz alım gücümüzü ve riskimizi Vatandaş ile paylaşıyoruz.

Pendik Sancaktepe Arnavutköy gibi gelişmekte olan bölgelerde talep var .Bu bölgelerde de farklı projeler yapmayı planlıyoruz.”dedi.

Ulaşım hatlarına yakınlığıyla hayatı kolaylaştıracak

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 300 metre mesafede bulunan metro istasyonu, Tem Otoyolu, İstinye Üniversite Hastanesi’ne de yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlıyor.

 

PROJE BİLGİ FORMU

Ayla Özer
Ayla Özer
1969'da Bursa'da doğdu. Evli ve bir kız çocuk sahibi. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünnden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Bursa'da Barışçı Ajansta müşteri temsilcisi olarak başladığı iş hayatına 1992 yılında Sabah Gazetesi Reklam Satış, TGRT Televizyonu Reklam Müdürlüğü, Vatan Gazetesi Reklam Direktörlüğü olarak devam etti. 2011'de emlakdream.com'uu kuran Ayla Özer halen emlakdream.com'un Yayın Yönetmenidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI