TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİNİN HEDEFİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

0

Ödül kazanan Türk projelerinden 9’u kendi kategorilerinde Avrupa’nın en iyisi seçildi. Bu projeler dünya birinciliği için yarışmaya da hak kazandı. Ödül alan firmalar 12 Aralık’ta dünya birincisi olmak için yarışacaklar.

En çok ödül Türkiye'nin
Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, 5 aşamalı olarak düzenleniyor. Avrupa, Asya-Pasifik, Afrika, Amerika ve Arabistan olmak üzere öncelikle 5 ayrı yarışma düzenleniyor. Bu yarışmalara her ülke kendi bölgesinden katılıyor. Bu 5 yarışmanın birincileri, kendi kategorilerinde 5 ayrı bölgeden gelen ‘en iyi’ projelerle yarışa giriyor. Bunun sonucunda da her kategoride dünyanın en iyisi seçiliyor. Türkiye, yer aldığı Avrupa Gayrimenkul Ödülleri kapsamında bu yıl önemli bir başarıya imza attı. 21 ülkenin katıldığı yarışmada 17 kategoride toplam 38 projeyle ödül topladı. Türkiye’ye 15 kategoride ödülle Kıbrıs  yaklaşırken, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Litvanya, Slovakya gibi ülkeler yalnızca bir kategoride ödül aldı. Türkiye’nin bu atağı yarışma organizatörlerinin de dikkatini çekti ve yarışma kataloğunda Türkiye’den özellikle bahsedildi.
En çok aday da Türkiye’den
Türkiye, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri kapsamında en çok ödülü aldığı gibi , dünya çapındaki yarışmaya da en çok adayı gönderen ülke olarak dikkat çekti.   Dünyanın en iyisi olmaya aday 9 proje  Masion T, Nilüfer Residences, Ekopark İstanbul, Sarphan FinansPark, TAO Tower, MHP Ankara Merkez Binası, Magic Ice Buz Müzesi, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Mall of İstanbul .

Dünyanın en iyisi olmak için yarışacak projeler

En İyi Tek Rezidans Mimarisi: Oral Architects’in projesi MasionT
En İyi Yüksek Katlı Rezidans Mimarisi: GAD ve Dora Kırmızıtoprak’ın mimarlığını üstlendiği ML Yapı’nın Nilüfer Residences projesi
En İyi Serbest Mimari: Suyabatmaz-Demirel Mimarlık’ın Ekopark İstanbul projesi
En İyi Karma Kullanım Mimarisi: Çamoğlu Mimarlık’ın Sarphan Finans Park projesi
En İyi Ofis Mimarisi: Suyabatmaz-Demirel’in TAO Tower projesi
En İyi Kamu Hizmet Binası: Ahmet Vekik Alp’in mimarisini üstlendiği MHP’nin Ankara’daki Merkez Bina projesi
En İyi Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi: Tekeli-Sisa ortaklığının İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yeni terminal binası
En İyi Kamu Hizmet Binası İç Mimarisi: Akyürek Elmas’ın Magic Ice Buz Müzesi projesi
En iyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi: Torunlar GYO’nun Mall of İstanbul

Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’ni kazananlar

TÜRKİYE’den Avrupa Gayrimenkul Ödülleri kapsamında ödül alan firmalar arasında ise ‘En İyi Çoklu Rezidans’ kategorisinde Space Mimarlık’ın Park One projesi 5 yıldız kazanırken, Ottomare Suites, Astaş’ın Maçka Residences Interıor Desing by Armani Casa, Sinpaş GYO’nun Bosphorus City ve Suyabatmaz-Demirel’in Bodrum Residences projeleri ödüle değer görüldü.
En İyi Tek Rezidans’ kategorisinde Oral Mimarlık’ın Maison T, Stonehouse ve Skylight projeleri ile Dara Kırmızıtoprak’un Villa Arslan projesi ödül aldı.
‘En İyi Yüksek Katlı Rezidans’ kategorisinde GAD ve Kırmızıtoprak’ın Nilüfer Residences ve New Ada projeleri ödül kazandı.
En İyi Serbest Mimari kategorisinde Suyabatmaz-Demirel Mimarlık’ın Ekopark İstanbul projesi ödül kazanırken, ‘En İyi Karma Kullanım Mimarisi’nde Çamoğlu Mimarlık’ın Sarphan FinansPark projesi ve Country Life ile Hakan Kıran’ın tasarladığı Rings İstanbul projesi ödül kazandı.
Torunlar GYO’nun Mall of İstanbul projesi, hem En İyi Karma Kullanım Geliştirme ve En iyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi ödüllerini aldı.
En İyi Ofis Mimarisi’nde ise Suyabatmaz-Demirel’in TAO Tower ve Güneşli Kule ile projesi ile Çamoğlu Mimarlık’ın Kartal Kule projesi ödül aldı.

 

 

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin