Turistsiz beldelerin ilk sırasında Tuvalu yer alıyor!

0
Tuvalu

Coğrafi zenginlikleriyle öne çıkan turistik merkezlerin bazılarına çeşitli nedenlerden dolayı turistlerin ilgisi çok az. Bazıları güvenlik, bazıları bulaşıcı hastalık riski taşırken kimi de coğrafi uzaklık nedeniyle turizm anlamında ilgi görmüyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) turistsiz beldelerin listesini yayınladı. İlk sırada Büyük Okyanus’ta, Güney Pasifik’te Avustralya ve Hawaii’nin arasında dokuz adet mercan adasından oluşan bir Polinezya ülkesi olan Tuvalı yer alıyor.

Tuvalu’yu coğrafi uzaklığı nedeniyle yılda sadece 2 bin turist ziyaret ediyor.

Marshall Adaları

Bazı bölgelerden de Amerikan ordusunun nükleer tesislerinin merkezi olması dolayısıyla uzak duruluyor. Kuzey Pasifik Okyanusu’nda Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında bulunan Marshall Adaları bu beldelerin başını çekiyor.

Montserrat Adası

Karayiplerde Antiller bölgesinde Birleşik Krallık’a bağlı bir ada olan ve kadifemsi yeşil tepeleriyle büyüleyici Montserrat Adası da volkanik patlamaların ardından turistlerin tercih etmediği yerlerden biri olarak UNWTO’nun listesine girmiş durumda. Adalar topluluğundan oluşan ülkeye yılda giden turist sayısı birkaç bini geçmiyor.

Anguilla

Britanya Denizaşırı Toprakları ülkelerinden biri olarak geçen ve Karayiplerin eşsiz sahillerine sahip ada ülkelerinden biri olan Anguilla, aşırı pahalı oluşu’ nedeniyle turistler tarafından tercih edilmiyor.

Sierra Leone

Doğa harikası Sierra Leone ise ebola virüsü salgını nedeniyle turistlerin ziyaret destinasyonlarından çıkarıldı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin