Torkam E5 Açık Çarşı’daki satış başarısı sektöre moral verdi..

Sıkıntılı bir süreçten geçen gayrimenkul pazarında Torkam E5 projesinin açık artırmayla satışa sunulan 124 Çarşı Dükkanının yüzde 70'inin 3 saatte satılarak 217 milyon liralık satış geliri elde etmesi sektöre moral verdi.

0

Torkam İnşaat tarafından hasılat paylaşımı yöntemiyle TOKİ’nin Sefaköy-Florya bölgesindeki 20 bin 776 metrekarelik arsası üzerinde geliştirilen Torkam E5 projesi kapsamında yer alan 124 adet açık çarşı dükkanı 21 nisanda gerçekleştirilen açık artırmayla satışa sunuldu.

Bu dönemde Torkam’ın 217 milyon lira satış başarısı sektöre doping etkisi yarattı

Büyüklükleri 38 ile 1153 metrekare arasında değiştiği ve muhammen satış fiyatlarının 770 bin liradan başladığı açık çarşı dükkanlarının yüzde 70’inin 3 saat gibi kısa bir sürede satılması, daralan bir pazardan geçen diğer gayrimenkul sektör temsilcilerinin de morallerinin yerine gelmesine ve beklentilerin yeniden yükselmesine yol açtı.

 

Açık artırma sonrasında açıklamalarda bulunan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, 1. etapta yer alan 124 düz ayak Açık Çarşı dükkânlarının yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek yüzde 70’inin üç saat gibi kısa bir süre içinde satılarak 217 milyon lira satış geliri elde edildiğini söyledi.

Konumuyla da dikkatleri üzerinde topladı 

Projeye özel Torkam E5 metro durağının olacağı ve 700 bin kişinin içinden, 3 milyon kişinin de önünden geçeceği proje, 1+1, 2+1 ve 3+1 kat planlarında 234 rezidans daireden, 117 ofisten ve cadde dükkanlarıyla birlikte 310 ticari alandan meydana geliyor.Torkam E5 projesinin Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yer alması da  büyük avantaj sunuyor.Torkam E5’te teslimlerin ekim 2020’den itibaren yapılması planlanıyor.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin