TOKİ Silivri konutları satışa çıkıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan Silivri konutlarının satışa çıkarılacağı ve başvuruların 18 Haziran'dan itibaren alınmaya başlanacağı belirtildi. 

0

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan Silivri konutlarının satışa çıkarılacağı ve başvuruların 18 Haziran’dan itibaren alınmaya başlanacağı belirtildi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Silivri’de yatay mimari ve mahalle konsepti ile dar ve orta gelirliler için inşasına başlanan bin 356 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarılacağını söyledi.

İki etapta yer alan konutlara ilişkin başvuruların 18 Haziran itibariyle alınmaya başlayacağını açıklayan Turan, “Başvuruda 29 Haziran son gün. 11-12 Temmuz’da kura çekilişi yapılacak ve ev sahipleri belli olacak. Evlerin fiyatları 198 bin liradan, en düşük aylık taksit tutarı da 961 liradan başlıyor” dedi.

“Emekli, engelli ile şehit yakınlarına ayrıcalık”

Turan, 1356 konutun 700’ünün hiç evi olmayan dar gelirliye, 234 konutun emekliye, 422 konutun ise orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara satılacağını anlatarak, “Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Silivri projesinde de 234 konutun emekliye ayrıldığını anlatan Turan, “İsteyen 25 bin lira peşinat ve 180 ay vadeyi, isteyen 30 bin lira peşinat 240 ay vade ve 700 lira taksiti seçebilecek. Engelliler, şehit aileleri ve malullerine de özel kontenjan ayırdık. Alt gelir grubunda satışa sunulan 47 konut ile orta gelir grubunda yer alan 22 konutu engelli vatandaşlara ayırdık. Ayrıca, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakka tanıyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul Silivri’de satışa sunulacak 1356 konutun içerisinde yer alan 3+1 nitelikte 422 konutu daha önce hiç konut sahibi olmamış orta gelir grubundaki vatandaşlara sunacaklarını kaydeden Turan, 285 bin lira ve 1958 lira taksitle konut sahibi olunabileceğini açıkladı.
Projeye başvuru şartları 

 

●Ucuz konuta başvuru için İstanbul’da en geç 30 Haziran 2016’dan itibaren kesintisiz ikamet ediyor olmak gerekiyor.

● Başvuru yapacak kişi daha önce TOKİ’den ev veya konut kredisi almamış olmalı.

● Hane halkı aylık net geliri en fazla 4800 lira olmalı.

● Yaş şartı dar gelirli için yapılan konutlarda 25, orta gelir grubunda 18.

● Şartları sağlayanlar Halkbank’ın İstanbul’daki bütün şubelerine başvurabilecek.

● Başvuru bedeli alt gelir grubu için 1000 lira, orta gelir grubu için 2000 lira.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin