Tasarrufa Dayalı Finansman Sektöründen Konut Satışları İçin Önemli Adım..

Faizsiz finansman modelleri, sundukları özel kampanyalar ile sektöre can suyu vermeye devam ediyor.

0
Tasarruf A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman

Pandemi ile birlikte özellikle nisan ve mayıs aylarında konut satışları bir süreliğine durma noktasına gelse de Türkiye’de konut satışları Haziran ayında %273 artarak 190 bin seviyelerine ulaştı. Yılın ilk yarısında Türkiye genelinde satılan 624 bin 769 konutun 266 bin 374’ü ipotekli konut satışları olarak kayıtlara geçmesine karşın banka kredisi ve faiz yükü yerine düşük taksitle konut sahibi olmak isteyenler ise tasarrufa dayalı finansman sektörüne yönelerek ev sahibi olmayı tercih ediyorlar.

Son yıllarda alternatif ev alma modeliyle tasarruf temelli finansman sektörünün bilinirliğinin hızla arttığını belirten Tasarruf A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman, kredi notu düşük olan veya sicili kredi kullanımına elvermeyen kişilerin tasarrufları ile düşük taksitle ev ve araç sahibi olabildikleri belirtti.

Ev ya da araç sahibi olmanın oldukça güç olduğu, bunun için yüksek bedellerin yıllar boyu ödenmesi gerektiği düşüncesini yıkmak için hizmet sunduklarını hatırlatan Narman, her bütçeye uygun, güvenilir hizmetler geliştirerek esnek çözümler ortaya koyduklarını ifade ederek “Bu sayede faiz yükünün olmaması ve çok alternatifli taksit seçenekleri ile pek çok kişinin hayalleri için adım atacağı bir fırsat sunuyoruz. Pandemi sonrası artan konut ve araç talepleri için de Kurban Bayramı’na özel olarak hizmet bedelinde indirime gittik. Ayrıca ilk aydan kura Erken Teslim Çekilişi ile ev ve araç kazanma şansına da vatandaşlarımız sahip. Yüzde yüz yerli ve milli bir şirket olarak halkımıza katkı sunmak ve Türkiye ekonomisini beslemek bizim için vazgeçilmez misyonlardan biri.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de “Tasarrufum Güvende” sigorta hizmetini ilk ve tek sunan şirket olarak yapılan ödemeleri HDI Sigorta güvencesinde ve teminat altında tuttuklarını kaydeden Narman; “Müşterilerimizin ödediği taksitler, yıllık olarak sigorta kapsamına ilk yıl ücretsiz olarak dahil ediliyor. Şirket ile müşterilerimiz arasında yapılan sözleşmeye ek olarak sigorta ile yaptıkları ödemeler de güvence altın alınıyor.” dedi.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin