Tam kapanma, Kuşadası ve Didim’deki kiralık yazlıklara ilgiyi artırdı

0

29 nisan perşembe akşamı saat 19.00’da başlayan ve 17 mayıs pazartesi sabahına kadar devam edecek olan tam kapanma süreci ile birlikte vatandaşların yazlık bölgelere akın etmesiyle birlikte tatil merkezlerindeki özellikle müstakil ve bahçeli kiralık konutlara bir talep patlaması yaşandı.

Bu yoğun ilgiden Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçeleri de nasibini aldı. Turistik ilçelerdeki yazlık konutların kiraları geçen seneye göre yüzde 50’ye varan oranlarda artış kaydetmesine karşın neredeyse boş ev kalmadı!

Salgınla birlikte tatil bölgeleri ve kırsal alanlardaki evlere yoğun talebin görüldüğünü, bunun kiralama fiyatlarını artırdığını belirten Aydın İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Alaattin Durmaz; “Vatandaş da haklı, artık çok sıkıldı ve sahil kesimindeki evlere başvuruyor. Bu da onların kiralarını artırıyor. Bu artışta son dönemde yeni konut inşaatlarının yavaşlamasının da etkisi var” şeklinde konuştu.

İlçelerindeki evleri kiralamak isteyen çok fazla kişiden başvuru aldıklarını, özellikle büyükşehirlerden gelmek isteyenlerin sayısının arttığını ifade eden Didim Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Osman Coşkun, pandeminin başladığı dönemde ilçeye olan ilginin bir miktar arttığını, yazın gelmesi ve tam kapanma sürecinin etkisiyle kiralık konut talebinin beklemedikleri ölçüde arttığını kaydederek “Günlük, haftalık, aylık ya normal kiralık evlere yoğun talepten dolayı elimizde neredeyse kiralık ev kalmadı. İnsanlar, kendilerini daha rahat hissedecekleri, deniz havası olan yerleri tercih ediyor. Fiyatlarda da geçen seneye göre yüzde 50’ye ulaşan artışlar oldu.” dedi.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin