Reklam
2 Aralık 2022 Cuma
Ana SayfaManşetTahincioğlu'ndan yeni proje müjdesi

Tahincioğlu’ndan yeni proje müjdesi

1.5 milyar TL olan 2020 satış ciro hedefini yüzde 50 aşarak yılı 2.25 TL ciroyla kapatan Tahincioğlu Gayrimenkul, 2021 yılına yeni proje ile başlayacak.

Yeni yılın ilk çeyreğinde Nidapark Çengelköy projesini satışa sunacaklarını belirten Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, bu sene İstanbul dışında da orta ölçekli projeler hayata geçireceklerini söyledi.

Pandemi süreciyle birlikte zorlu geçen bir yılı geride bıraktıklarını kaydeden Tahincioğlu, değişim ve dönüşüme hızla adapte olup, çözümler üretmeye çalıştıklarını ifade ederek “2020 yılı içerisinde, Türkiye’de bir ilk olarak pandemiye uygun çok fonksiyonlu konutlar geliştirdik. Emlak Konut GYO güvencesi ile hayata geçirdiğimiz Nidapark Küçükyalı projemiz içerisinde yer alan Nidapark Küçükyalı Kınalı etabımızın teslimlerini tamamladık. Ayrıca, özellikle pandemi döneminde en çok ihtiyaç duyulan açık hava mağazacılığı konseptinde geliştirdiğimiz ‘Palladium Cadde Küçükyalı’ mağazalarını satışa çıkardık” dedi.

Yeni finansal çözümleri sayesinde sadece daire veya ofis değil, dükkan gibi ticari ünite sahibi olmak isteyenler de banka kredisine başvurmalarına gerek kalmadan, vade farkı, dosya masrafı ve hayat sigortası gibi ek ödemeler olmadan ve en önemlisi ödemeye 2. yılda başlama imkanına sahip olduklarını dile getiren Tahincioğlu; “Geçtiğimiz yıl; 20 bin kişi call center’ımızı arayarak bizlerden bilgi talebinde bulundu, 10 bini aşkın kişi satış ofislerimizi ziyaret etti. Web sitesi ziyareti sayımız 500 bini bulurken, websitemiz üzerinden 50 bin kişiye projelerimiz hakkında bilgi verdik. Bunların sonucunda 2020’de toplamda 750 bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Palladium Ataşehir AVM 2020 sonunda satıldı

Geçtiğimiz yılın sonunda Palladium Ataşehir AVM’yi sattıklarını açıklayan Tahincioğlu; “Palladium Ataşehir’in Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Dördüncü Gayrimenkul Yatırım Fonu’na devir işlemini de tamamladık. Böylece borçlarımızı azaltarak 2021 yılına çok daha güçlü bir giriş yapmış olduk. Bugüne kadar Ziraat GYO, Vakıf GYO, Vakıf Katılım, Ak Portföy, İş Portföy, Ünlü Portföy ve Re-pie Portföy gibi portföy yönetim şirketlerinin gayrimenkul fonlarına gerçekleştirdiğimiz ofis binaları, alışveriş merkezi, ofis katları ve konutları içeren 330 milyon doları aşan kurumsal toplu satış gerçekleştirdik” diyerek açıklamalarını tamamladı.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
334 YAZI