SİNPAŞ GYO BASIN TOPLANTISI !

0
 

Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, düzenlenen toplantı ile 2011'in ilk 9 ayının finansal sonuçlarını ve 2012 yılına ilişkin hedeflerini anlattı.Türkiye'nin en değerli gayrimenkul projelerine imza atan Sinpaş GYO, aktif büyüklükte IMKB-100 şirketleri arasında 49. Sırada yer alıyor.  Aktif büyüklüğü2011 Eylül sonu itibariyle 1 milyar 880 milyona ulaşan Sinpaş GYO kurulduğu 2007'den bu zamana aktif büyüklükte yüzde 90 büyüdü.

 Düzenlenen basın toplantısıyla şirketin yeni vizyonunu ve çalışma sistemlerini paylaşan Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, gayrimenkul sektörünün son yıllardaki hızlı gelişimine dikkat çekerek, öncü vizyonu ile sektöre liderlik eden bir şirket olarak, organizasyon yapısında ve şirket stratejilerinde yeniliğe gittiklerini açıkladı.

 Sinpaş GYO'nun 2007'de halka arzının bir dönüm noktası olduğunu belirten Çelik, “Halka arz ile sektörde kurumsallaşma adına ilk adımı atan şirket olduk. Sürdürülebilir, istikrarlı hareket edebilen bir şirketin alt yapısını kurmak hedefi ile halka açıldık. Amacımız sermaye yapımızı güçlendirerek her yıl 1000 – 1500 konut satışı gerçekleştirmekti. Bu süreçte satış hedeflerimize ulaşarak her yıl ortalama 500 milyon TL ciro elde ettik.  Kısacası geçen 4 yılda hedeflediğimiz istikrarlı çizgiyi yakaladık  ve şirketi ayakları üzerinde durabilen sağlam bir yapıya kavuşturduk” dedi.

 2007'den 2011'e kadar %90 büyüme

Şirketin 2007 yılından bu yana büyüme rakamlarına değinen Çelik, “Son 5 yılda, dünyada yaşanan ve Avrupa'da hala etkileri devam eden ekonomik krize rağmen  2007 yılında 989 milyon TL olan aktif büyüklüğümüz, 2011 Eylül sonu itibariyle 1milyar 880 milyona ulaşarak % 90 büyüdü” dedi.

Çelik, 5 projeyle başlayan şirketin bugün 16 gayrimenkul projesine sahip olduğunu belirterek, bu projelerden 1 milyon 962 bin metrekare, yaklaşık 13.500 konut üretileceğini açıkladı.Önümüzdeki 5 yıllık dönemde projelerden elde edilecek toplam cironun 6 milyar TL civarında olacağını söyleyen Çelik, 2017 yılına kadar hedeflerinin yaklaşık 1 milyar 600 milyon TL kar olduğunu ifade etti. 5 yıl sonunda projelerin bitiminde, Sinpaş GYO'nun  3,5 milyar liralık bir şirket olacağını vurgulayan Çelik, “Yeni proje, yeni arazi geliştirmeye devam edeceğiz ve en az 1500 konut üretir hale geleceğiz” dedi.

 Bir adım daha yukarı çıkmak için tüm kadroda bir değişikliğe gittik

Çelik, bu hedefleri gerçekleştirecekleri yeni bir döneme hazırlandıklarını  belirterek ikinci 5 yıl için stratejik planlamayı tamamladıklarını belirtti. 2012 itibariyle yeni bir döneme başlayacaklarını belirten Çelik, şirketin başarısını ileriye taşımak için organizasyon yapısında değişikliğe gittiklerini ifade etti: “Bugün sektörümüz yönetimsel anlamda bilimsel bir yapıya doğru yol alıyor. Artık verilerin okunması, analiz edilmesi ve depolanması gerekiyor. Kararları belirleyecek olan bu veriler. Sinpaş GYO olarak, bundan sonra bir adım daha yukarı çıkmak için farklılaşmaya ve yeni hedefe doğru yürüyecek bir yapıya ihtiyacımız var. Onun için ilk adım olarak tüm kadroda bir değişikliğe gittik. Atamalarımızı tamamladık ve yeniden büyümenin stratejilerini oluşturmaya başladık.”

 Sinpaş GYO ‘orta-üst' segmentte büyümeye devam edecek

Günümüz gayrimenkul sektörünü değerlendiren Çelik, “Bugün piyasada sosyal konut haricinde, 3 tip gayrimenkul oyuncusu bulunuyor: Orta segmente satış yapan firma, bizim de içinde bulunduğumuz orta üstü ve üst segment. Biz, her yıl 1500 konut üretimi hedefiyle kendi segmentimizde Sinpaş GYO markasını konumlandırmak ve burada kalmak istiyoruz”  dedi.

 Çelik, Sinpaş GYO projelerinin orta gelir grubunda da büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Orta segmente proje üretmeyeceğiz ama bu gruba da hizmet verebilmek adına %100'ü Sinpaş GYO iştiraki olan Seven Gayrimenkul'ü yeniden yapılandırarak yeni bir şirket kuruyoruz. Sinpaş GYO Satış Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığından yeni şirketin Genel Müdürlüğüne atanan Seba Gacemer liderliğinde yeni gayrimenkul şirketimiz Sinpaş vizyonu ve kalitesiyleorta segmente konut üretecek.

 Çelik, basın toplantısı dahilinde yeni bir haberi daha paylaşmak istediğini belirterek; “2009 yılında ABD Eski Başkanı Bill Clinton ve Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder ile yaptığımız “Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansı”nı Şubat ayı sonunda hem İstanbul'da hem de Ankara'da tekrar yapacağız ve bu konferansın konuğu bu kez Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho olacak. Bununla ilgili detayları bir sonraki toplantıda sizlere aktaracağız” dedi.


 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin