Seba İnşaat, iki otelini Katarlılara sattı

İstanbul Karaköy ve Dolapdere'deki iki oteli için Katarlılarla el sıkışan Seba İnşaat bu satışlar karşılığında kasasına 93 milyon Euro koyacak.

0
Soldan Sağa: Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli, ARTIC Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Faysal Bin Qassim Al Thani ve ARTIC CEO’su Tarek M. El Sayed

Seba İnşaat, İstanbul Karaköy’deki 135 odalı ve Dolapdere’deki 265 odalı iki otelini 93 milyon euro karşılığında Al Faisal Holding bünyesinde faaliyetlerine devam eden Katarlıların ünlü turizm şirketi Al Rayyan Tourism Investment Company’e (ARTIC) sattı.

ARTIC, Karaköy’deki oteli JW Marriott Hotel Galataport, Dolapdre’deki oteli ise Sheraton City Center markası altında işletecek.

Satış anlaşmasını Seba İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli ile ARTIC Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Faysal Bin Qassim Al Thani imzaladı.

İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Engin Keçeli, Karaköy’de tarihi Veli Alemdar Han’ı 2010 yılında satın alarak, 5 yıldızlı bir otele dönüştürdüklerini, 2012 yılında da Dolapdere’de eski Burla Makine’nin arsasına da beş yıldızlı şehir oteli inşa ettiklerini belirterek bu iki otelin satışı konusunda ARTIC ile uzunca bir süreden bu yana görüştüklerini, karşılıklı görüşme ve pazarlıklar sonrasında iki otel için 93 milyon Euro için anlaştıklarını ifade ederek bu satışın her iki tarafa hayırlı olması temennisinde bulundu.

Dolapdere
Karaköy
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin