Satış Ofisleri Turizm Elçisi Olabilir..!

0

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir; Özellikle İstanbul’ da proje geliştireceklere uyarıda bulunarak, bundan sonraki süreçte “birbirinin tekrarı – kes yapıştır“ proje geliştirme devrinin kapandığını emlakdream.com için değerlendirdi.

PROJELERİN BİR HİKAYESİ OLMALI

80’li yıllardan beri Beykoz’un gelişimine önemli katkı sunan ACARLAR ŞİRKETLER TOPLULUĞU’nun Beykoz sevdası ACAR BLU’ ya taşınmıştır. Beykoz’ un tarihinde; tarihin mirası “YOROS KALESİ“, gelecek nesillere bıraktığımız miras “ACAR BLU“  yeni nesil Acarkent’lileri selamlamaktadır.

YOROS KALESİ – BEYKOZ

Anadolu Kavağı sırtlarında, 500 metre uzunluğunda ve 60-130 metre genişliğinde boğaza hakim bir alanda kurulmuş olan Yoros Kalesi Doğu Roma döneminden kalmadır. Kalenin kapladığı alan İstanbul çevresindeki diğer bütün kalelerin kapladığı alandan çok daha büyüktür.

Yoros Kalesi’nin üst kısmında ve yarım yuvarlak iki burcunun arasında araziye açılan bir kapısı bulunmakta. Bu burçların dışarı bakan yüzlerinde ise işlenmiş salip ve bunun kolları arasında Grek yazısı ile Hz.İsa’nın sıfatını ve adını belirten harfler görülmektedir.

Karadeniz hem de boğazı muhteşem manzaralar eşliğinde seyretme olanağı sunan kalenin adının nereden geldiği kesin olarak bilinmemektedir. “Kutsal yer” anlamına gelen “Hieron’dan“  geldiği görüşü oldukça yaygın olmakla birlikte, Antik Çağ tanrılarından Zeus’un sıfatı olan ” Uygun Rüzgarlar” anlamına gelen “Ourios’tan“ geldiği de iddia ediliyor. Ayrıca “Yoros“ adının doğrudan doğruya “Dağ” anlamındaki “Oros’tan“ geldiği de düşünülmektedir.

Doğu Roma imparatorluğu zayıf düştükten sonra Cenevizlilerin eline geçmiş ve uzun süre onların elinde kaldığı için, bu kaleye Ceneviz Kalesi de denilmeye başlanmıştır.

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz tarafından girişinin doğu yönünde yer alan bu tarihi kale, tam karşısında yer alan Rumeli Kavağı üzerinde bulunan İmros Kalesi’yle birlikte boğazın giriş – çıkışını kontrol etmek amacıyla inşa edilmiştir.

Yoros Kalesi‘nin inşa edildikten sonra stratejik konumunun öneminden dolayı tarihler boyunca sıkça el değiştirdiği bilinmektedir.1305 yılında yani 14. yüzyılın başlarında, Yoros Kalesi Şile Kalesi ile birlikte Türkler tarafından ele geçmiştir. Fakat uzun süre elde tutulamamıştır. 1348’den sonraki yıllarda, Karadeniz ticaret yolu hakimiyetini ellerinde bulunduran Cenevizliler kaleyi zapt etmişlerdir. 14. yüzyılın sonlarına gelindiğinde ise, Boğaziçi’nin Anadolu yakasına tamamen hâkim olan Osmanlılar kaleyi yeniden ele geçirmişlerdir.

Dönemin Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid ile Osmanlı hakimiyetine giren kaleyi, Bayezid bir üs gibi kullanmıştır. Yoros Kalesi’nin Osmanlı hakimiyetine girmesi ve hemen sonrasında Güzelcehisar da denilen Anadolu Hisarı’nın inşa edilmesi, İstanbul’u fethetme yolundaki hazırlıkların en önemli ayaklarından biri olarak görülmektedir.

ACAR BLU’ DA; YOROS KALESİ ETKİSİ

Sayıları On Bin’li rakamlar ile ifade edilen Dünya’nın farklı ülkelerinde ve şehirlerinde 100 metreyi aşan yapılar “gökdelen sınıfında“ değerlendirilmektedir.Avrupa’nın gökdelen lideri İstanbul’da; İnşaa edilen, inşaatı devam edenler ile 200’e yakın gökdelen bulunduğu tahmin edilirken, yaklaşık %35’inin “ Konut Kullanım Amaçlı “ olduğu gözlenmektedir.

Acar Blu; Dünya’da; İstanbul’daki konumu ile Yedi tepeli İstanbul’un tepeleri ile yarışacak “ ilk, tek ve son “Deniz Seviyesinden 250 metre yüksekte Acarkent’ teki konumu ile yerden 110 metre yükselmektedir. İstanbul’ da yaşamak ile İstanbul’ u yaşamak arasındaki en büyük fark; İstanbul’un Tarihi ve Modern Dokusu ile Karadeniz’ den Marmara’ ya Boğazın Güzelliklerine kart postal zenginliğinde 360 derece 360 metre yükseklikten hakim olmaktır.

DOME+Partners imzalı Acar Blu; Yoros Kalesinin konum ve manzara özelliklerini taşımakla birlikte Mimarisinde; 2 KULE; Yoros Kalesindeki 2 BURCU simgelemektedir. Yoros Kalesinin yarım yuvarlak iki burcunun arasında araziye açılan kapısı, Acar Blu’ da iş yaşamına açılmaktadır. Acar Blu Business; Lobby, Lounge, Sekreterya, Meeting Rooms, Ofis hizmetleri ile “İş’im Ev’imde.. Ev’im İş’imde“ dedirtmektedir. Kapladığı alan ile İstanbul çevresindeki diğer bütün kalelerden büyük olan Yoros’ un alan özelliğini, AcarBlu‘ya özel 10 bin metrekare doğa ile içi içe bahçe, tartan pistli yürüyüş – koşu parkuru, çocuk oyun alanları ve evcil hayvan parkı alanlarında görüyoruz.

NESİLLER İLE PAYLAŞIYORUZ…

Optimum Villa büyüklüğünü Daireye taşıyan, daireleri çevreleyen teraslar ile her odaya nefes aldıran, tüm yatak odalarında “insuit banyo“ dizaynla hijyen ve otel konforu sunan Acar Blu’nun Koru Etabında satışlara başladık.

Yoğun ilgi ile karşılaştığımız KORU ETABINDA, Yurt içi – Yurt Dışı ve İstanbul’dan gelen Ziyaretçilerimize Beykoz’u ve Beykoz’ un tarihi dokusunu aktardığımız 15 dakikalık İngilizce ve Türkçe sunumda bulunuyoruz.

ÖNERİYORUM!..

Projelerin Pazarlama ve Satış Ofislerinde, Yurt dışından ve Yurt içinden gelen ziyaretçilere proje tanıtımları ile birlikte projelerinin  bulunduğu bölgenin değerlerini aktarmasını “Turizm Elçisi“ olunmasını öneriyorum.

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin