Sakarya’nın vizyon projesi Cadde 54 satışa çıktı

0


Serdivan Belediyesi, YU Group Gayrimenkul Yatırım ve Turkmall Gayrimenkul Sakarya’nın vizyon projesi Cadde 54’te elele verdi. 750 milyon TL yatırım bedeliyle Sakarya Serdivan’da hayata geçirilecek olan Cadde 54 projesi; 19 ekim perşembe günü YU Group Yönetim Kurulu Başkanı Geys Sirajlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu evsahipliğinde  gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılmasının ardından lansman satışlarına sunuldu.

52 bin metrekarelik arsa üzerinde 4 katlı bloklar halinde tasarlanan projede ofis, studio rezidans, çarşı ve cadde mağazaları yapılacak. Tamamlandığında minimum yüzde 50 prim getirisi sağlaması beklenen Cadde 54 projesinde rezidansların metrekare satış fiyatları 3 bin 800 TL’den, ofislerin metrekare satış fiyatları ise 6 bin TL’den başlıyor.

Mimari tasarımının Evrenol Architects tarafından yapıldığı Cadde 54’te; 450 adet stüdyo rezidans, 470 adet ofis, 79 cadde mağazası, 78 ticari ünitelik bir çarşı ve 1500 araçlık bir otopark olacak. Projede teslimlerin 2019’un ikinci çeyreğinde yapılması planlanıyor.

Cadde 54 ödeme planı
Peşin alımlarda yüzde 10 indirim uygulanan projeden vadeli alımı tercih edenler için firma bünyesinde vade farksız 36 ay taksit imkânı bulunuyor.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki projelere 1992 yılından bu yana öncülük ettiklerini kaydetti. 25 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdiklerini, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladıklarını belirten Levent Eyüboğlu, bulundukları bölgelere ve perakendeci ortaklarına katma değer sağladıklarını söyledi. Eyüboğlu, 6 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiklerini, 3 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağladıklarını, projelerinde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladıkları bilgilerini verdi. Cadde 54 ile birlikte gayrimenkul nitelikli projeler geliştirerek bölgeye değer katmayı hedeflediklerini belirten Levent Eyüboğlu, 25 yıldır süren gayrimenkul ve perakende geliştirme yatırımlarını sektörünün dinamiklerini belirleyen niteliklikonut ve karma projelerle ortaklıklara imza atarak sürdüreceklerini söyledi. Faaliyetlerine Türkiye, Kazakistan, Tacikistan, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Asya’da devam etiklerini anlatan Levent Eyüboğlu, 10’dan fazla ülkede, 30’dan fazla iş ortaklığının sorumluluğunu üstlendiklerini kaydetti. Eyüboğlu, “Sakarya’nın önde gelen ilçesi olan Serdivan’da yeni bir konsept ile inşa edilen Cadde 54 projesini YU Group ortaklığı ile gerçekleştirdik. Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Cadde 54 projesi ile bölgeye ticari, ekonomik ve sosyal anlamda önemli bir hizmetin daha kazandırılacağına inanıyoruz.
Cadde 54 Sakarya’nın ekonomik ve sosyal yaşamında yepyeni bir adres olacak. Sakarya’nın en değerli lokasyonunda hayata geçirilecek projede geleneksel ve modern mimari bir arada yer alacak. 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ve yaklaşık 1500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Ofis, stüdio rezidans, rezidans, cadde mağazaları ve çarşının yer alacağı 52 bin metrekarelik alanda geliştirdiğimiz projemizde teslimatları 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlayacağız.” dedi.

Cadde 54’ün bölgedeki yeni istihdam alanlarını da arttıracak..
YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan da yaptığı konuşmayla faaliyete başladıkları 1997 yılından bu yana 3 milyon metrekare üzerinde yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, AVM, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirdiklerini kaydetti. Özkan, proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıktıklarını söyledi. Başta Azerbeycan olmak üzere, Rusya, Türkmenistan ve Dubai’de gayrimenkul, enerji ve sanayi yatırımlarına devam ettiklerini aktaran Mustafa Mekki Özkan, Azerbeycan’da 2015 Avrupa olimpiyat tesislerinin inşaat işlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını, 2016 yılında Formula 1 yarışlarının inşaat ve 10 yıl işletme işini alarak güçlerine güç kattıklarını kaydetti.
Cadde 54 projesinin,  Yu Group ve Turkmall’un birlikte gerçekleştirdiği ilk proje olduğunu belirten Mustafa Mekki Özkan, “Serdivan hizmet sektöründe gelişen bir merkez. 52 dönüm alanda, 300 metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Serdivanlıların hizmetine sunuyoruz. Cadde 54’ün bölgenin yeni istihdam alanlarını da arttıracağına inanıyoruz. Cadde 54, 1000 kişiye şantiye döneminde, 2 bin 500 kişiye ise açılışından sonra istihdam sağlamayı hedefliyor. Ayrıca ilk yıl 12 milyon ziyaretçiye hitap ediyor olacağız. Cadde 54 tamamlandığında, büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil bölgeye hizmet verecek” diyerek sözlerini tamamladı.

PROJE BİLGİ FORMU

Proje ile ilgili bilgi
almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Ad Soyad *

 

E-posta Adresi *

 

Telefon

 

Mesaj *

 

 

 

Etiketler:
Cadde 54Cadde 54 neredeCadde 54 fiyatSakarya projelerSerdivan projeCadde 54 ödeme planı
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin