Safranbolu’yu 8 ayda 875 bin kişi ziyaret etti

0

Karabük’ün 50 bin nüfusa sahip olan, 18. ile 20. yüzyıllar arasında inşa edilmiş genellikle üç katlı, 6-8 odalı, ihtiyaçlara uygun tasarlanarak estetik biçimde şekillendirilmiş geleneksel evleri ve lokumu ile tanınan Safranbolu ilçesi, bu yılın ilk 8 ayında yerli ve yabancı olmak üzere toplam 874 bin 852 yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edildi.

İlçeyi görmeye gelen ziyaretçilerin 218 bin 713’ü Safranbolu’da konakladı. 2019’un ocak ile ağustos arasındaki ilk 8 aylık döneminde ilçeye 27 bin 791 ziyaretçi sayısıyla Çinliler geldi. Tayvanlılar 21 bin 900 turist sayısıyla ikinci sırada yer alırken bu iki ülkeyi sırasıyla Japonya, ABD, Güney Kore, İtalya, Suudi Arabistan, Almanya, Tayland, Irak, Polonya ve Kuveyt vatandaşları izledi.

Geçen sene tarihi ilçeye 1 milyon 250 bin yerli ve yabancı turistin geldiğini hatırlatan Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, ilçenin turizmde son 3-4 yılda büyük bir atılım gösterdiğini, bu sene de gelen sayısının geçen yılın üstüne çıkmasını beklediklerini söyledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin