Prof. Dr. Ahmet Ercan, beklenen deprem için tarih verdi!

Kuzey Marmara'nın bugüne kadar 16 tane büyük deprem gördüğünü hatırlatan Prof. Dr. Ercan, 17. büyük depremin 2045 yılında olmasını beklediğini söyledi.

0

CNN Türk’te bugün canlı olarak yayınlanan programda Cem Seymen’e konuk olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Övgün Ahmet Ercan, İstanbul’da biri Küçükçekmece tarafında, diğeri de Mudanya’dan gelen ve Çorlu üzerinden Edirne’ye giden hat üzerinde olmak üzere 2 deprem beklediğini belirterek bunun gerçekleşme tarihini de 2045 yılı olarak beklediğini söyledi.

Kuzey Marmara’nın bugüne kadar 16 tane büyük deprem gördüğünü ve şimdi 17.’sinin beklendiğini kaydeden Ercan, Haliç hattının altında kalan Asya ve Avrupa yakasındaki tüm bölgeler deprem açısından risk taşımakta olduğunu dile getirdi.

1960’lı yıllardan itibaren Kuzey Anadolu fay hattında gerçekleşen depremlerin doğudan batıya doğru gelmeye başladığına dikkat çeken Ercan; “Kocaeli depremi yaşadı. Bu depremin aynı hat üzerinde batıda yaşanması muhtemel. Aslında İstanbul’da deprem olmayacak Kuzey Marmara depremi olduğu için Tekirdağ, Yalova, Bursa, Çanakkale etkilenecek.” dedi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin