Portekiz’e yatırım yapan Türk vatandaşlarının sayısı 450’yi geçti

Türk yatırımcılar AB vatandaşlığı için 2020’de de yine Portekiz’i seçti. Aralık 2020 itibariyle 452 aile Portekiz’de gayrimenkul aldı.

0

Portekiz’e Kasım 2012’den günümüze yatırım yapan Türk vatandaşlarımızın sayısı 450’yi geçti. Yatırımla Avrupa Vatandaşlığı imkânı sunan Portekiz Golden Visa programına toplamda 8.829 yatırımcı başvurmuş ve 5,1 mia Euro’luk bir yatırım Portekiz’in ekonomisini güçlendirmiştir.

TC Vatandaşları, yurt dışında yeni iş kurmak, iş değiştirmek, Euro bazında daha kârlı gayrimenkul yatırımı yapmak, Avrupa’da yaşamak veya çocukları için daha iyi gelecek planları gibi nedenlerle 2020 yılında da Portekiz Golden Visa (Altın Vize) programına oldukça ilgi gösterdi.

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) programına Türk vatandaşlarının bu kadar ilgi duymasının ana nedenleri nelerdir?

Avrupa’da yüksek ve ücretsiz eğitim standartlarına erişim: Çocuklarınız, Avrupa Birliği ülkelerinde ücretsiz ve daha kaliteli bir eğitim alabilir. Dünyada yılda yaklaşık 3 milyon öğrenci eğitim almak için başka ülkelere başvuruda bulunmaktadır.  Rekabetin son derece yüksek olduğu bu ortamda çocuklarınız vizeye ihtiyaç duymadan Avrupa’da diledikleri ülkede eğitim alabilecektir.

Seyahat özgürlüğü: Yatırım yoluyla vatandaşlık imkânı sunan Portekiz güçlü bir pasaporta sahiptir. Vatandaşlık alındıktan sonra, vizeye ihtiyaç duymadan seyahat etmek mümkün. Avrupa pasaportu, Türk vatandaşlarına diledikleri zaman diledikleri ülkede olabilme özgürlüğü sunmaktadır.

Daha iyi uluslararası kariyer olanakları: Daha iyi iş fırsatları için Avrupa’ya giden vatandaşlarımızın sayısında artış gözlenmektedir.

Vergisel avantajlar: Daha istikrarlı para ve ticaret ortamı sunan Avrupa pazarı, Türk yatırımcılara Avrupa Birliği vatandaşlığını elde etmeleri için çok cazip gelmektedir.

EUPorto, Avrupa Ülkeleri ve Türkiye arası uluslararası finans ve gayrimenkul piyasasında, yirmi yılı aşkın uzmanlık deneyimi ve girişimcilik becerilerini Portekiz Golden Visa alanındaki birikimiyle birleştirerek danışmanlık ve operasyon hizmetleri vermektedir. Ekibinde doğuştan çift uyruklu Portekizli ve Türk olması, ayrıca hem Türkiye hem de Portekiz’de yerleşik bulunması nedeniyle EUPorto uzmanlığını sadece Portekiz Golden Visa Programı’na yöneltmiştir.

DAP Yapı “Sağlıklı Ev” konseptini Lizbon’a taşıyor..
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin