26 Şubat 2024 Pazartesi
Ana SayfaSektörden HaberlerÖzen Kuzu , Konut Satışlarındaki Artışı Değerlendirdi

Özen Kuzu , Konut Satışlarındaki Artışı Değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun yayınladığı Türkiye Konut Satış İstatistikleri raporunda eylül 2016 satışlarının eylül 2015'e göre yüzde 17,8 artması, sektörde büyük bir memnuniyetle karşılandı. Eylül ayında satılan 108.918 konutun 50.972 tanesi yeni konut satışı ve 57.946 adedi de ikinci el konut satışı olarak gerçekleşti.

TUİK'in raporunu yorumlayan Özen Kuzu 'Moraller yüksek, geçen seneki konut satış rekoru yenilenebilir' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Konut satışlarında geçen yılın eylül ayına göre yüzde 17.8 artış olduğu açıklandı. Bu artış, her şeye rağmen geçen yıl kırılan rekorun bu yıl da kırılabileceğinin bir göstergesi. 1 Kasım seçimleri ve sonrasında ülkenin gündemi ekonomiye odaklandığı için toplum bunu iyi değerlendirmeye başladı. 2016, Türkiye tarihi açısından da önemli badireler atlattı. Bunların en ciddi olanı 15 Temmuz darbe girişimiydi. Sektörümüz ve siyasi iktidarın bu süreçte güçlü ve fedakâr duruşu kamuoyuna moral verdi ve bu morale halkımız da gerekli katkıyı sağladı. Hayatın normale dönmesi ile birlikte kampanyalar, konut faiz oranlarındaki düşüş ve siyasi iktidarın ekonomide doğru adımları atmaya devam etmesi halkımızı konut alımına yöneltti. Bu yıl geçen sene sağlanan 1.3 milyona yakın olan konut satışına yaklaşılacağını hatta bu sayının geçebileceğini öngörmek abartı olmaz." 
 

PROJE BİLGİ FORMU

Gökhan Bahadır
Gökhan Bahadır
1980 Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaöretim ve lise hayatını İnegöl'de tamamladıktan sonra üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. 2011 yılından bu yana Emlakdream.com'da gece editörü olarak görev almaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Avatar photo
360 YAZI