Otel formatında evler İstanbulluları bekliyor

Roya Yapı İcra Kurulu Başkanı Afşin Aykanat, ilk konut projeleri Roya Nova ile otel formatında, müşterilerin isteklerine göre bir yapıyı hayata geçirdiklerini ve şu ana kadar yüzde 40 satış rakamına ulaştıklarını belirtti. 

0

Roya Yapı İcra Kurulu Başkanı Afşin Aykanat, ilk konut projeleri Roya Nova ile otel formatında, müşterilerin isteklerine göre bir yapıyı hayata geçirdiklerini ve şu ana kadar yüzde 40 satış rakamına ulaştıklarını belirtti.

Aykanat, Emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, daha önce ofis projeleri olduğunu ancak ilk kez konut projesi hayata geçirdiklerini söyledi.

Aykanat, yurt dışında Bakü ve Batum başta olmak üzere birçok yerde devam eden projeleri olduğunu, Dubai’de de 900 odalı bir oteli bitirdiklerini anlattı.

Altunizade’de 7 bin metrekare devam eden ofis projelerinin Haziran gibi biteceğini aktaran Aykanat, tamamlanmasıyla kendi ofislerine taşınacaklarını dile getirdi.

“Lansman Aralık’ta olacak”

Aykanat, konut projesinin satış ofisinin yapımının devam ettiği bilgisini vererek, “Lansmana çıkmadık henüz. Aralık 2017’de lansmanı yapacağız. Şanslı bir lokasyon. Hedeflerimizden iyi satışlar elde ettik. Yüzde 40’ı satıldı. Tamamına yakını yerli olan satışlar bizi memnun etti.” dedi.

Projeye başlamadan önce gerekli tüm analizleri yaptıklarını ifade eden Aykanat, şöyle devam etti:

“Doğru noktayla, lokasyonla başladık. Gelecek vadeden, alternatifin az olduğu işe başlamak önemli. O yüzden bu projeyi yaptık. Doğru zamanda başlamak çok önemli. Finans merkeziyle aynı zamanda tamamlanacak bir proje. Finans merkezinde çalışacak olan beyaz yakılı kesime hitap etmeyi hedef seçtik. Merkeze gelecek kişilere, bir dairede neler olmasını istedikleri yönünde anket hazırladık. Aidatın düşük olmasını, yüksek katlı ancak balkonlu ufak daire istediler. Açık havuz istendi, kapalı havuz istenmedi. İstenmeyen şeyleri projeden çıkardık. Sinema odası gibi istenen şeyleri koyduk. İşletme maliyeti olmayan şeyler bunları. Buna göre proje oluşturduk. Satışlardan doğru noktalara dokunduğumuzu anlıyoruz.”

 

“Müşterilerin isteklerine göre otel formatıyla dizayn ettik”

Aykanat, projede müşteriyle mimarın bir arada olduğunu vurgulayarak, “Bundan dolayı çok şanslıyız. Müşteri memnuniyetini tasarıma yansıtıyoruz. En baştan beri her şeyini müşteri memnuniyetine göre oluşturduk. Kullandıkça müşterilerin burayı benimsemesini hedefledik. İnşallah öyle de olacak. 1+1 daireler istendi. Çoğu kişi diğer illerden gelip, İstanbul’da oturacak. Büyük dairelerde daha zor. 2+1 ve az sayıda 1+0 var. Otel formatında bunu düzenledik. 400 metrekare lobi var. Daireler ufak olduğu için yaşayanlar ortak alana ihtiyaç duyuyor. Misafirlerini orada ağırlamak istiyor. 4 toplantı salonu var. Büyük spor salonu var. Kafe ciddi mutfağa sahip.” diye konuştu.

“Düşük aidatlı, uygun kampanyalı bir proje”

Projede kendi kendine yeten alanlar oluşturduklarını aktaran Aykanat, “Binanın aidatını minimuma indirmek için ticari alanlar oluşturduk. Güvenlik, temizlik hizmetleri tam otel mantığıyla oldu. Tek bir yerden giriş çıkış var. Verimlilik tam. Aidat 140 TL civarında olacak. Çok düşük bir miktar. Bizim arazi. 6 bin TL gibi bir rakamla satışa çıktık. Çevreye göre yüzde 50 uygun. Lansmanda yüzde 12 gibi bir artış olacak fiyatlarda. 2019 sonu teslim olacak. Kampanya yaptık. Teslim alınsın daireler 2020’de peşinatı alalım. Her ay 5 veya 3 bin TL taksit otursun. Oturduktan sonra peşinatı alıyoruz. Yüzde 20 peşinat. 4 banka garantör oldu. Bundan dolayı normal faizlerden düşük imkanlar sundular. 400 bin ile 600 TL arasında 1+1 dairler başlıyor. 60 ayda 5 bin TL taksitle ev sahibi olunabiliyor.” şeklinde konuştu.

“Devam eden projelerimiz var”

Aykanat, başka projeler de yapacaklarını anlatarak, “Bu projenin yanındaki arsayı aldık. Nasipse ikinci etap orada olacak. 255 daire olacak o da. Arazisi aynı. Sancaktepe’de 20 dönümlük bir arazide projemiz olacak. Farklı bir konseptle çıkacağız. Şehri kucaklayan, ticaret ve yaşamın aynı anda süreceği bir proje oldu. Çengelköy’de 20 dönümlük bir yerle anlaştık. Planlarımız böyle. Bunlar hazır. Başka projelerimiz de var.” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümle 20’nin üzerinde bina yaptıklarını belirten Aykanat, düzenin oturmasıyla bu konuda iyi bir noktaya gelineceğini sözlerine ekledi.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin