18 Ağustos 2022 Perşembe
Ana SayfaEditörün SeçtikleriOrmanköy’ün açık hava çarşı mağazaları için ön talepler başladı

Ormanköy’ün açık hava çarşı mağazaları için ön talepler başladı

Emlak Konut GYO güvencesi ve DAP Yapı ayrıcalığı ile Çekmeköy‘de Sağlık Evler konseptiyle geliştirilen ve satışa çıktığından bu yana konut alıcılarından ve yatırımcılardan yoğun ilgi gören Ormanköy projesinin açık hava çarşı mağazaları için ön talepler toplanmaya başladı.

Ticari etki alanı olarak 2 milyon insana hitap eden Alemdağ Caddesi’nin en değerli bölgesinde, büyüklükleri 68 ile 450 metrekare arasında değişen 70 adet mağaza ve dükkanın bulunduğu proje, merkezi konumuyla yatırımcılara büyük bir avantaj sunuyor. Ticari üniteler için ayrıca 120 ay vade imkanıyla da cazip koşullar sağlanıyor.

Ormanköy projelerinin içinde yer alan Ormanköy Çarşı‘nın İstanbul’un en yeni, en dinamik ve sağlıklı ev konseptine en yaraşır alışveriş ortamını hem ziyaretçilerine hem de perakende sektörüne sunmuş olacağını ve bölgenin ilk planlı mağaza karması olma özelliğine sahip olduğunu ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Ormanköy Çarşı ile cadde mağazacılığına yeni bir bakış açısı sunmak istediklerini belirterek “Alemdağ Caddesi, son yıllarda ciddi bir insan trafiğine sahne oluyor. Bu açıdan bakıldığında, Ormanköy Çarşı çatısı altındaki ticari üniteler, özellikle yatırımcılar ve perakende sektörü açısından büyük potansiyel taşıyor. Özellikle beyaz yakalı ve alım gücü yüksek bir kesimin yaşadığı bu bölge, nitelikli göç alması ve genç bir nüfusa hitap etmesi nedenleriyle de önümüzdeki dönemin bir numaralı çekim merkezi olmayı sürdürecek.” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan ve Sağlıklı Ev konseptiyle inşa edilen Ormanköy projesinin yüzde 90’ı yeşil alanlar için ayrıldı. 1+1’den 5+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin bulunduğu Ormanköy projesi, bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerle dikkat çekiyor.

1+1’den 5+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin bulunduğu Ormanköy projesi, bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerle dikkat çekiyor.

Covid-19 salgın süresiyle birlikte doğal yaşamın artık eskisinden daha önemli bir hale geldiğini dile getiren Yılmaz; “Ormanköy projemizde sabahları koşunuzu yaparken sincapların, ceylanların ve atların size eşlik etmesi şehrin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak. Bu anlamda Ormanköy yaşam vadisinde, yaklaşık 60 bin metrekareyi kapsayan doğal koru alanı; devasa bir gölet ve içerisinde yer alan binlerce su bitkisi, ceylanlar için koru alanı, atlar için özel padok alanı, alabalık gölü, açık hava sinema ve konser alanı, 3 bin metrekareye yaklaşan etkinlik alanı ve yarı olimpik havuz da yer alıyor.” dedi.

DAP Yapı bünyesinde, tamamen doktorlardan oluşan özel bir “Sağlık Kurulu” oluşturduklarını kaydeden Yılmaz, Ormanköy projesinde hayata geçirdikleri ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ni şöyle sıraladı:

  • Birincisi her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz.
  • İkincisi ise bahçe konusu… Sağlıklı evlerde bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak.
  • Üçüncüsü orman konusu çok önemli… Çünkü ormanlarımız sadece oksijen deposu değil aynı zamanda da şifa kaynağı… Bu yüzden sağlıklı ev orman içinde ve geniş bir yeşil alana sahip olmak zorunda.
  • Dördüncü olarak bir diğer konu da hiç şüphesiz havalandırma sistemi… Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve ‘bağımsız’ olması büyük önem taşıyor.
  • Beşinci ve son kriter ise hepimizin bildiği gibi elbette deprem yönetmeliği… Sağlıklı Ev, en son 2019’da güncellenen deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmek zorunda.

 

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
321 YAZI