Onur Ağaoğlu: “Korona virüs konut trendlerini değiştirecek”

0

Korona virüs salgınının tüm sektörleri etkilediği gibi, konut sektöründe de trendlerin değişmesine sebep olacağını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Onur Ağaoğlu, tüketicilerin karantina süreci bittiğinde, ne istediklerini çok daha iyi analiz edeceklerini söyledi.

Covid-19’un Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 martta pandemi ilan edilmesiyle birlikte insanların hayatlarındaki önceliklerin değiştiğini kaydeden Ağaoğlu, tüm dünya evlerine kapanırken bir yandan da evde çalışmanın getirdiği yeniliklere adapte olmaya çalışıldığını ifade etti.

Konut ve inşaat sektöründe üreticilerin, tüketiciler talep oluşturmadan onların beklentilerini okuyup hayata geçirmesi gerektiğini söyleyen Ağaoğlu, “İnternet, insanların evden çıkmadan neredeyse her istediğini kapılarının önüne kadar getiren bir kurgu ve altyapıya sahip. Bunu sağlamak için de şehir merkezlerinde olup, kirası depolama faaliyetini karşılayacak şekilde ucuz kiraların olduğu alanlar yükselen trend olmaya devam edecektir. Ben konut tercihlerinde trend değişiminin bu süreçten sonra olacağını düşünüyorum. İnsanlar daha önce bu kadar uzun zaman dilimini evlerinde geçirmemişti. Bu süreçte toplumda, evlerinin hazırlıklı olmadığını ve daha iyi organize olunması gerektiğini herkes deneyimlemiş oldu. Gelir düzeyi yüksek olan tüketicilerin bahçeli ev arayışlarının başlayacağını ve büyükşehirlerin çevrelerinde daha çok atıl dediğimiz yerlerde arsa veya konut arayışları artacağını düşünüyorum. Tüketicilerin büyük bir kısmı da hem deprem hem küresel salgınlardan dolayı sosyal donatılı, deprem yönetmeliklerine uygun yapılmış yeşil alana sahip projeleri tercih edecektir. Günümüzün modern dünyası sanal dünyada müşterinin ayağına gitmelidir. Sanal gerçeklik sistemlerine ilk giren gayrimenkul projeleri; sınırlarını ulusal ve uluslararası boyuta taşıma şansına sahip olacaklardır. Önceden de var olan şimdilerde trend olan 360 derece çekim yapılan evleri, internet ortamına yükleyerek, Tüketicilerin gezip görmelerini, sanki ordalarmış gibi hissetmelerini sağlıyor. Uzaktan görüntülü konuşarak çeşitli iletişim ihtiyaçlarını da karşılamış oluyorlar. Konut sektörünün gelişen teknolojiye ayak uydurarak büyümesinin devam edeceğini düşünüyorum. Gayrimenkul hala en değerli yatırım aracı olarak kalmaya devam edecektir.” diyerek açıklamalarını tamamladı.
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin