7 Temmuz 2022 Perşembe
Ana SayfaManşetMetrocity AVM, Outlet Center'a dönüşüyor..

Metrocity AVM, Outlet Center’a dönüşüyor..

Metrocity AVM, eylül ayında Premium Outlet Center adını alarak outlete dönüşecek..

2003 yılında Levent aksının ilk AVM’si olarak hizmete giren ve izleyen yıllarda büyük bir doluluk oranlarına ulaşan Metrocity AVM, hemen yanına Kanyon ve Özdilek’in açılmasıyla birlikte kan kaybetmeye başlamış, doluluk oranı yüzde 50’ye kadar gerilemişti.

5 katlı ve 175 bağımsız mağazadan oluşan AVM’de iki hafta önce yönetim değişti. Dünya’dan Yener Karadeniz’e AVM’de yaşanacak dönüşüm ile ilgili bilgi veren yeni genel müdür Ali İhsan Atar, gerek ekonomik gelişmeler gerekse yönetimsel hatalar nedeni ile MetroCity’nin geçmişten günümüze kadar önemli oranda güç kaybettiğini hatırlattı.

Buradan çıkış yolu olarak Metrocity’i premium bir outlet AVM’ye dönüştüreceklerini anlatan Atar, “AVM yatırımcılarından da olumlu bir dönüş aldık. Kazan-kazan yöntemini uygulayacağız. Kurumsal markalara sabit kira istemiyoruz. Cirodan kira alacağız. AVM’yi iyi bir şekilde yöneteceğiz. Ben taşın altına elimi koyuyorum. İş yaparsa ben de kazanacağım onlar da kazanacak. Bu aksta yer almayan markalara yer vereceğiz. Bilinirliği az olan butik markalara da yer alacak. Eylül ayında lasnman yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz eylülde yüzde 80 doluluk oranı ve günlük 35 bin ziyaretçi hedefi ile yeni bir döneme geçmek. Benim AVM kiralama ve danışmanlık şirketim var. Ben burada yönetimi kendim üstlendim, AVM’nin çıkışını görene kadar da görevimin başında duracağım” dedi.

RELATED ARTICLES

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

Son Haberler

YAZARLAR

Ayla Özer
318 YAZI