Mesut Sancak : “Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmak birinci hedefimiz”

İzmir’de sembol projeler hayata geçiren Folkart Yapı, yeni projeleri Folkart Vega’yı bugün düzenlenen basın toplantısıyla lanse etti. Toplantı sonrası emlakdream.com yayın yönetmeni Ayla Özer’e proje hakkında bilgiler veren Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak; Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmayı hedeflediklerini söyledi.

0

İzmir ve çevresinde özgün mimaride çok sayıda iddialı projeyi hayata geçiren Folkart Yapı, 12 ekimde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla çok ses getirmesi beklenen yeni projeleri Folkart Vega’yı yatırımcılara tanıtarak lansman satışlarını başlattı. Basın toplantısnın ardından Yayın Yönetmeni’miz Ayla Özer’e proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Mesut Sancak; Folkart Vega ve önümüzdeki dönemde Folkart Yapı’nın hedef ve planları hakkında bilgiler verdi.

“İzmir’in yeni sembolü Folkart Vega projemiz olacak” diyen Sancak, projenin adının Lir takım yıldızının en parlak yıldızı olan Vega’dan esinlenilerek konulduğunu belirterek İzmir gibi güzel bir şehirde İzmir’in silüetine uyacak projelerinin İzmir’in yeni sembolü olmasını beklediğini söyledi.

Toplam 850 milyonluk bir yatırımla, 150 bin liralık kapalı inşaat alanı üzerinde, Alsancak’la Halkapınar arasında yükselecek projenin toplam 843 daire ve 57 ticari alandan oluştuğunu aktaran Sancak; projenin denize doğru yönlendirilmiş olduğunu ve aşağı yukarı projenin yüzde 70’inin deniz gördüğünü belirtti.

Projeden Alsancak merkezine açık trafikte 3 dakikada, trafik yğunluğuna göre 5-10 dakika arasında bir sürede gidilebildiğini kaydeden Sancak, projenin hayata geçirildiği bölgeyi Alsancak’a olan yakınlığından dolayı Yeni Alsancak olarak adlandırmak istediklerini söyledi.

Folkart Vega’nın diğer projelerde olmayan ne gibi özellikleri olduğu sorusuna “Bir kere projenin konumu çok güzel. İzmir’i bir U şeklinde düşünürsek, denizin etrafına dizilmiş bir gerdanlık olarak düşünürsek tam ortasında, her yere eşit mesafede, Karşıyaka’ya da Alsancak Narlıdere’ye de, hepsinin tam ortasında bulunuyor ve konumu itibarıyla çok özel bir proje” şeklinde cevap veren Mesut Sancak ikinci olarak projenin mimari tasarımının geldiğini söyledi. Bir proje yarışması yaptıklarını ve bu sürecin 2 yıl zamanlarını aldığını dile getiren Sancak, Vega’nın mimari tasarımını 29 proje arasından seçtiklerini ifade etti.

Projede post, modern ve klasik şeklinde 3 tasarımlarının olduğuna dikkat çeken Sancak, daire sahibinin kendi oturduğu evden internet üzerinden bile kendi dairesinin tasarımını yapabileceğini, seramiğini, banyosunu, mutfağını, zeminini, aklınıza gelebilecek pek çok şeyi seçebileceğini söyledi.

Folkart Vega’da konut fiyatlarının ortalama 6 bin 500 lira seviyelerinde olduğunu ve daire fiyatlarının da 450 bin lira seviyelerinden başladığını belirten Sancak en pahalı dairelerinin 5+1 dubleks kat planında tasarlandığını, 40 metrekarelik balkonunda yüzme havuzu olan bu dairelerde fiyatların 5 milyon lira seviyelerinde olduğunu söyledi.

Firma bünyesinde ödeme planları oluşturduklarını açıklayan Mesut Sancak, “Dönem zor bir dönem, ekonomik olarak ülke tabiki zor bir süreçten geçiyor, ben önümüzdeki aylar itibarıyla bu sürecin atlatılacağını düşünüyorum, bu süreçte en büyük sorun müşterinin bankadan para bulamaması, maalesef kredi faiz oranları çok yüksek, yüksek olmasıyla birlikte bankalar kredi kullandırmaktan da imtina ediyor çünkü bankalarda da para yok. Biz müşteriyi kendimiz kredilendiriyoruz, yüzde 25 peşin, 24 ay, 36 ay, 48 aya varan vadelerde kendimiz kredilendireceğiz ve bu anlamda bankaya ihtiyaç duyurmayacağız” dedi.

“2018 hedeflerimizi fazlasıyla gerçekleştiriyoruz yani bazen krizler fırsata dönüşür dedikleri olay bu herhalde, bu sektörde insanlar size yeterince güvendiği zaman sizi daha çok tercih edebiliyor. Özellikle son birkaç aydır bize olan ilgi ve alakada ciddi bir artış var” şeklinde sözlerine devam eden Sancak bu yılı ülke genelinde en yüksek ciro yakalayan 1-2 firma içinde kapatacaklarını söyledi. Bu sene sonunda ve önümüzdeki yıl 5 yeni projeye başlayacaklarını açıklayan Mesut Sancak bu projeleriyle birlikte “İzmir’den çıkmış Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olma hedefi bizim birinci hedefimiz” diyerek iddiasını ortaya koydu.

Proje tamamlandığında metrekare satış fiyatlarının 15 bin liraya çıkmasını beklediklerini aktaran Mesut Sancak bugün aslında bizim çıkmamız gereken metrekare fiyatı 9 bin liradır, bu projenin hakkı bu, piyasanın koşulları nedeniyle kârlılığımızdan çok fedakarlık yaptık, araziyi biz kendimiz satın aldığımız için araziden dolayı çok avantajlıyız, dolayısıyla bu fiyata çıkma kabiliyetimiz oldu” dedi.

 

 
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin