Marmaris’te 550 kaçak yapı topun ağzında!

0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kaçak yapılarla amansız mücadelesi hız kesmeden devam ediyor.

Bakanlık, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de özel çevre koruma bölgeleri, sit alanları ve kıyı alanlarındaki yapılaşmaya karşı özel hassasiyet gösteriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ağustos ayında Bodrum sahillerinde yaptığı denetimlerden sonra fitili ateşlenen kaçak yapılarla mücadele kapsamında Bakanlığa bağlı İl Müdürlüğü ekiplerinin belediye fen ekipleriyle birlikte gerçekleştirdikleri yıkım çalışmaları devam ediyor.

Bodrum’da bugüne kadar 50 kaçak yapıda yıkım işlemleri tamamlanırken 14 projede çalışmalar devam ediyor. Sırada çok sayıda, tebligatın gönderildiği ve yıkım sırasının gelmesi beklenen kaçak yapı bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü yetkilileri de ilçede denetimlerine aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar ağırlıklı olarak Hisarönü, Bozburun, Selimiye, Karacasöğüt ve Söğüt mahallelerinde tespit edilen 550 kaçak yapıya tebligatlar gönderilerek kendilerine yasal süreler tanındı. İlçede kaçak yapılarla ilgili denetimler devam ediyor.

Muğla’nın bir başka turistik ilçesi olan Fethiye’de de kaçak olduğu tespit edilen 68 yapıda yıkım çalışmaları başlatıldı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin