Libya’nın en büyük beton üretim tesisini Türk şirketi kurdu..

0

Karanfil Group tarafından Libya’nın Misrata şehrinde hayata geçirilen ve konusunda ülkenin en büyüğü olan beton üretim tesisinin açılışı yapıldı.

Karanfil Group Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Karanfil ve Karanfil Group Üst Yöneticisi (CEO) Fatih Sarı’nın katılımıyla açılarak faaliyete geçen tesiste ilk etapta 250 kişi istihdam edilecek. 10 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 30 bin metrekare depolama alanı bulunan ve toplamda 100 bin metrekarelik alanda kurulan tesisin yatırımı için bugüne kadar 10 milyon dolar harcandı.

Orta ve uzun vadede bin kişinin istihdam edilmesinin amaçlandığı tesiste, saatte 90 metreküpe kadar beton üretimi gerçekleştirilebilecek.

Karanfil Group 34 yıldır Libya pazarında faaliyet gösteriyor

34 yıldır faaliyette bulundukları Libya’da özellikle lojistik, tedarik ve üretim alanlarında ciddi faaliyetlerinin bulunduğunu belirten Karanfil Group CEO’su Fatih Sarı, ülkede Tripoli, Bingazi, Misrata, Bayda, Zliten, Tobruk, Zultun, Hums ve Zawia şehirlerinde şubeleri bulunduğunu, şirketin bölgedeki güçlü organizasyonel yapısını ve etkin iletişim ağını her geçen gün genişlettiklerini belirterek Libya’da lojistik, turizm, sanayi, inşaat, petrokimya ve enerji alanlarında yatırım planladıklarını söyledi.

Libya’nın 53 ülkede 1 milyarlık nüfusu bulunan Afrika’nın anahtarı konumunda olduğunu kaydeden Sarı,

Libya üzerinden Afrika’ya daha kısa sürede ulaşılabildiğini, ürün ve hizmet ihracatını daha da büyütebileceklerini aktardı.

Libya’da lojistik üs oluşturmak için çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Sarı, 35 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 70 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek bu tesisin Grup şirketlerinden Karanfil Construction tarafından inşa edileceğini bildirdi.

Yatırım çalışmaları çerçevesinde bir süredir faaliyetlerini yürüttükleri beton üretim tesisini 10 milyon dolarlık yatırımla devreye aldıklarını, bunun tamamen öz sermaye ile karşılandığını dile getiren Sarı, yatırım tutarının 50 milyon dolara çıkacağının bilgisini verdi.

 

 
    ****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

    Yorum Yapın

    Lütfen yorumunuzu girin!
    Lütfen isminizi girin