Jale Kulin: “Uzak Doğu teması önümüzdeki dönemde iyice yaygınlaşacak”

Eston Şehir Koru projesinin İç Mimarı Jale Kulin, konut projelerinde Uzak Doğu temasının önümüzdeki dönemde iyice yaygınlaşacağını söyledi.  

0

Eston Şehir Koru projesinin İç Mimarı Jale Kulin, konut projelerinde Uzak Doğu temasının önümüzdeki dönemde iyice yaygınlaşacağını söyledi.

Polatyol tarafından İstanbul’un gözde ilçelerinden Bahçeşehir’de hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesinin örnek dairelerin tanıtımı yapıldı.

Kulin, lansmanın ardından emlakdream.com’a yaptığı açıklamada, projede iç ve dış mekan ilişkisinin ön planda olduğunu belirtti.

“Mahalle yaşamı oluşturduk”

Projede unutulan mahalle yaşamı ve yeşillik ortamı oluşturmak istediklerini anlatan Kulin, “Benden yeşille ilgili en iyisini yapmam istendi. Burada çalıştığımız her santimetreyi kullanabildik. Çok başarılı bir proje oldu.” dedi.

Kulin, garden dubleks dairedeki salonun içindeki kapıların bahçeyle bütünleştirici özelliği olduğunu dile getirerek, “Daireleri tasarlarken örnek daire tasarlamadık. İki aile hayal ettik. Niye buraya geldiler, neyi hayal ettiler? Bu hayali fertleri kurduk. Dublekste biraz daha spor yaşamı seven, daha modern tarzta yaşamak isteyen, orman teması, kuşlar renklerde biraz daha cesur davrandık. Diğer single daire de ise biraz daha oturmuş iş adamı, çalışan eşi diye yorumladık. Bir ergen çocuk ve kız çocuğu hayal ettik. Tasarımı bu doğrultuda yaptık.
Bu dairlere insanları huzurla yaşaması için yapılmış dairlere. Bunu ortaya çıkarmak için çalıştım.” diye konuştu.

“Uzak Doğu teması yaygınlaşacak”

İç mimaride son dönem trendlerini bolca kullandıklarını vurgulayan Kulin, “Uzak Doğu teması, çok renk, pembeler maviler… Uzak Doğu teması önümüzdeki dönemde iyice yaygınlaşacak. Büyük ve rahat mobilyalar… Günün sonunda yayılabileceğiniz hatta uyuyabileceğiniz koltuklar. Büyük bir kütüphane de tasarladık. Yedek örtüler, kitaplar, oyun tablası, oyuncaklar, tabak kaldıracak… Kullanım alanları yaptık. Bira da geriye dönüş oldu. Gömme dolap yok. Yaşayan mekanlar yaptık.” şeklinde konuştu.

Kulin, insanların aynı hayatı yaşamak istemediğini kaydederek, “Bu dairelerin metrekareleri enler ve boylar yoruma müsait. Siz kanepeyi, televizyonu bir yere sabitlemeye mecbur değilsiniz. Tüm bunlar opsiyonlu. Buna göre çalışma yapıldı. Teslimlerde mutfaklar ve banyolar var. Onun haricindeki her şey dekorasyonun bir parçası.” ifadelerini kullandı.
****Size en iyi hizmeti verebilmemiz için PROJE FORMUNU eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz***

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin